Bıcırığım Ve Yavruları

BiciriginAnnesi

Kızımın bebekleri 1 aylık oldu ordan oraya taşıdı durdu en sonunda sandıklı koltuğun altına koydu yavrularını.
Sürekli hareket halindeler çıkmak istiyorlar bende çıkarıyorum oldukları odayı keşif yapıyor geziyorlar koşuyorlar dolaşıyorlar kızım da sürekli yavrularına kızıyor çıkmalarına pek izin vermiyor aklı esince izin veriyor çıksınlar diye aradan zaman geçiyor bağırış çağırış kopuyor annelik iç güdüsü anlıyorum korumak istiyor aşırı derecede bebeklerine düşkün bir anne ama yavrular da artık ayaklandı sıkıldı koltuğun içinde

Ve fark ettim çiş yapmaya başlamışlar altlarında ki çarşaflar ıslanmış 🤦🏻‍♀️hem de baya ıslanmış bu ara da tane yavruları var

Yedek de duran kum kabini getirdim alıştırma yaptım yavrulara kumun içinde patileri ile eselettirdim .

Ama yok benim kız hala benim bebeklerim diyor

Ne yapacağım şaşırdım öyle de bırakamam anne hemen emziriyor geliyor benim yanıma artık emzirme sıklığı azaldı bebekler biraz uykuya dalıyor tekrar çıkmak için neler yapıyorlar

yani ne yapmam gerekiyor öylece dursunlar mı yoksa başka bir şeyler mi yapmalıyım tecrübeli olanlar ve ya fikir vermek isteyenlerin yardımlarına ihtiyaçım var .
Şimdiden teşekkürler ..
Afacanlar da aşağıda 👇

6 CEVAP

Nhr54

Arkadaki ikinci satmanın bakışı o nasıl bi masumiyet👼 Hiç fikrim yok ama maşallah çok güzeller ömürleri uzun olsun inşaallah 🧿

Sezgek

Allahım hepsini alıp mıncırasım geldi tek tek :Dyani anne bilir ne zman çıkıp dolaşabileceklerini aslında demek ki hala başlarına bir şey gelecek diye korkuyor kedileri rahatlatan bir oda kokusu var diye duymuştum böyle Prize takıyormuşsun biz anlamıyormuşuz o kokuyu onu deneyebilirsiniz belki onu dışında aklıma bir şey gelmiyor WC sıkıntı tabi sizi anlıyorum başına gelen biri varsa yardımcı olur inşlh size

BiciriginAnnesi

Sezgek gerçekten korkuyor aslında evimizde tehlike arz edecek durum da yok ama annelik iç güdüsü sonuçta korkuları var ellbette anlıyorum çok harika bir anne yavrularım der baska da birşey demiyor ilk bebekleri çünkü
Tuvalet ihtiyaçlarını artık kuma yapmaları gerekiyor vakti gelmis çok geçmeden bu işi çözmem gerekiyor anneden izin çıkarsa tabi

Oda kokusuna mutlaka bakacağım nasıl birşeymis diye
Umarım deneyimli yardımcı olacak kişiler çıkar
Teşekkür ediyorum yorumun için ❤️

handevuslt

Oyy kurban olurum ❤️ Maşallah nazar değmesin bebeklere 🧿

Odayı değiştirip kaldıkları odayı kapalı tutmayı denediniz mi acaba ?
Anne içgüdüsü baskın gelip oranın güvenli olduğu kanaatine varmış ve her fırsatta yavruları oraya taşıyor olabilir. Odanın kapısı kapalı kalırsa bi ihtimal unutabilir ve yavrulara zarar gelmiceğini anladığında taşımaktan vazgeçebilir. Anne kedi ve yavrular ile ilgili çok fazla merakım var bundan kaynaklı doğum videoları gelişim süreçleri ile ilgili çok video izledim. Ama veteriner değilim elbette ve bıcırığın huyunu bilmiyorum. Başka bir odada üzeri yarım kapalı olan pusetlerden varsa kullanıp yoksa alıp içerisine çiş pedleri koymanızı (kaçamaklar için) ve yakınlarına kedi kumu koyabilirsiniz. Ama şuanki odalarının kapısı kapalı olmalı ve 1 hafta annenin görmemesinde fayda var. Tabiki bıcırığın huyunu bilmiyorum asabi bir kedi ise buna ters tepki olarak sinirlenebilir.

Puset elinizde yoksa eğer geniş bir karton koliden orta kısmını açıp içine ince bir minder koyup üzerine bebek alt açma örtüsü serebilirsiniz. Bu denemek amaçlı elbette boş yere pusete 200 TL gibi bi fiyat vermeden alışıp alışmıyacağını gözlemleyebilirsiniz. Bebek alt açma örtüsüde şok markette 20 TL civarı 10 adet çıkıyor içinden. Veteriner hekim değilim dediğim gibi sadece bir fikir vermek istedim. Bıcırık yarım açık olan kutuda sizi gördükçe zarar gelmeyeceğini anlayıp alışacağını umuyorum. Alıştıktan sonra saklamaktan vazgeçecektir zaten

BiciriginAnnesi

Bakmayın öyle masum durduğuna kameraya oynuyor ele başı odur 😂herkesi gaza getiriyor kavga dövüş birbirlerini ısırma

Teşekkür ediyorum Amin inşallah 🧿

BiciriginAnnesi

İnanın tüm dediklerinizi harfiyen uyguladım,evin içinde gezmekleri yer kalmadı
Puset karton yani aklınıza gelebilecek herşeyi denedim kabul etmedi
Bebekleri odaya koydum anneyi de koydum kapıyı kapattım Çığlık filminin son serisini fragman olarak yayınladılar sağolsunlar🤦🏻‍♀️

Anne huzursuz olunca yavruları da çok huzursuz oluyor.

Benim kızım çok akıllı uysaldir huyu suyu güzeldir
Söz konusu yavruları olunca koruma altına alıyor bizlere saldırı vs birşey asla yapmaz ama onlara birşey olacak diye korkuyor işte sahiplendirme yaptığım zamn nasıl ayiracagim Bebekleri yanından o da ayrı bir sıkıntı benim için, kesin üzülecek vermeye de bilirim tam karar veremedim de bakalım

Ama bebek alt açma örtüsünü kesin alacağım hatta yarın ilk isim onu almak olacak tuvalet eğitimleri tamamlana kadar bir şekilde idare edecegim ta ki anne bebeklerin dışarıya güvenle çıkabileceği izinini verene kadar

Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum ❤️