Kedim Ağlıyor

Levent08

Geçici yuvayım.Bir tane 5 6 aylık dişi kedim vardı.Bu ağlayan kediyi ise kömürlükte hareketsiz karanlıkta yatarken evime aldım.Kendisi erkek ve yetişkin.Başlarda sürekli karanlık yerlerde takıldı,ilgilendik hiç hareket etmeyen kedi şimdi evde dolaşmaya başladı.Psikolojisini biraz olsun düzelttik sanırım.Ama bu ağlama sorunu devamında geldi.Acaba kızgınlık içersinde mi?Erkek kedi neden böyle yapar?Yardımcı olursanız sevinirim.

7 CEVAP

Levent08

güncel

uggur

5-6 aylık kediler kızgınlık dönemine anca girer ya da girmez. Benim bildiğim dişiler 8 aylık olunca giriyor. 5-6 ay erken gibi. Vücunda bir hastalık darbe iz vs var mı? Veterinere bir gösterin isterseniz?

Zeynooo

Ciftlesme istegi olabilir okudugum yazilara gore erkek kefi 6 aylikken kizginlik girebilir . Psikolojik nedeni de labilir tabiki . Lutfen iyi bir vet goturmeye calisin aci cekiyir da olabilir

Levent08

Yanlış anlaşıldı sanırım veya ben eksik anlattım.Zaten evimizde sarı 5 6 aylık dişi kedi vardı.Onun yanına bu kömürlükte ki yetişkin erkek kediyi getirdik.Ağlayan erkek olan.

deniz_berkan

erkek kediler 7. ayda tamamen erişkin kızgınlık dönemine girer. başka bir sıkıntısı olabilir genede bir psikolog veterinere götürmenizde fayda var burdan yardım edilecek gibi durmuyor

Levent08

Şuan için ağlaması durdu kızgınlık belirtisiymiş.Bugün koluma o tarz hareketler yaptı kedi sanıp.Dişi kedimiz 5 6 aylık çiftleşirler mi veya henüz yaşı küçük mü? sakıncası var mı?Açıklayabilirseniz sevinirim.

martha

çiftleşebilirler. bence erkek olanı kısırlaştırın