Kedim Mamasını Elimden Yiyor

Heratiko

Arkadaşlar benim kızım biraz değişik bir kız 8 aylık oldu yakında kısırlaştırma operasyonu olacak ama hala mamasını kendi başına yemiyor. Elimden yiyor ve bunu ciddi anlamda severek yapıyor. Mamasını sürekli taze koyuyorum seçicidir kendisi yeni mama koymazsam yemez 6 saatten fazla mama beklemez mama kabında o derece. Bir de hamileliğim boyunca evde beraberdik hala da öyle. Bir ay sonra kardeşi doğacak bu sebeple de çok korkuyorum bebeğin bakımıyla ilgilenirken aç kalır diye. Yine aç kalmaz uykusuz da kalacağımı bilsem uyandırır beni yediririm yemeğini ama anne yüreği en ufak bir stres yaşasın istemiyorum bebeğe alışma sürecinde. Bir an önce alıştırmam lazım tek başına mama yemeye. Nasıl yapabilirim?
Mama kabı değiştirmeyi denedim bıyıkları belki çarpınca rahatsız oluyordur diye fakat o da çözüm olmadı.

4 CEVAP

beyzathemoc1

Elinizle birkaç taneyi yedirdikten sonra mama tabağına koyup tabağı elinize alıp diğer elinizle bir bir tabaktan alarak verin (görsün diye diyorum) sonra tabagı ona uzatın elinizde dursun yine tabak bunu her gün deneyin eğer işe yaramazsa ödül maması sıkın tabağa

beyzathemoc1

Xkslxnwlxj sizinki baya nazlı o zaman ya ama bi veterinerimin bi lafı var bu olaylar hakkında bırak aç kalsın 1 gün aç kalsa ölmeyecek ya sen istediğini yapmaya devam ettikçe o nasıl olsa eninde sonunda benim istediğim olacak diyip yememeye devam eder mama kabını doldur göster koy önüne 10 dk dursun sonra kaldır 2 saat sonra yine aynı şeyi yap periyodik olarak tekrarla 1 gün boyunca ama asssla elinle verme yemiyo mu keyfi bilir aç kalsın eninde sonunda yiyecek nasıl olsa

Heratiko

Mantıklı bunu da deneyeyim umarım çabalarımın sonunda kızım aç kalmaz 😂

Heratiko

Unutmuşum o kısmı yazmayı:) bizim nazlı kuru mamasına başka mama değince de yemiyor gurmeyiz bayağı:) tane ödül maması da denedim malt sıkıp da denedim ıslanınca bıraktı mamayı :( tane tane vermeyi de oyun sanıyor galiba o da tutmadı :D