Kedim Saldırıyor Acil

WhisKeyy

Merhabalar,
Kedim son 1 aydır saldırıyor evimiz 2 katlı, üst katta kullanmadığımız 2 tane oda ve sadece yazları kullandığımız teras var. Buralar sürekli kitli, buralara girdiğimiz zaman saldırmaya başlıyor. Hatta son zamanlarda kendi odama girdiğimde bile saldırmaya başladı. Kumunu değiştirirken saldırıyor sürekli hırlıyor. Bu durumlar olunca kısırlaştırdım. Kedim erkek tekir. Relax pasta diye bir ürün var onu kullanmaya başladık. İyice sakinledi ameliyatının üzerinden 2 hafta geçti şu an. Fakat hala terasa girince falan saldırıyor. Hatta üst katı kendisinin bildi odamda dahi uyayamıyoeum 2 haftadır. Evde rahat gezemiyoruz. Lütfen yardım edin

2 CEVAP

Handerane

Tam anlayamadım. Kediniz belli odalarda mı saldırıyor?

Sezgek

Kızgınlık dönemi davranışları devam ediyor gibi özellikle erkeklerde davranışların düzelmesi biraz zaman alabiliyor bence onun bir şekilde üst kata çıkmasını engelleyebilirsiniz bol bol oynamaya çalışın ama bir süre daha devam edebilir davranışları