Scottish Shorthair Mama Seçimi Lütfen Yardım

Aytenn9

Scottish shorthair kedime doğru mama seçimi konusunda yardım istiyorum henüz 2 aylık veterinerim aklımı karıştırdı hiç bişey anlamadım :(proplan yiyor şuan ara ara bütçem oldukça viyo mamalardan veriyorum ama mamasını değiştirmem gerektiği söylendi hangi mama yavrum için uygun olur yardımcı olur musunuz tecrübesizim

4 CEVAP

gokhansultan

Hangi nedenlerden dolayı mamasını değiştirmeniz gerektiği söylendi? Tam nedenleri bilirsek ona göre mama önerisi yapalım :)

Aytenn9

Tuz içeriğinin yüksek olduğunu zarar vereceğini söyledi bir sürü mama anlattı ama anlamadım hiç bişey kırık kulak olduğu için özel mamalardan bahsetti

gokhansultan

Kırık kulak olduğu için mama harici glukozamin takviyesi alabilirsiniz. Bu katkıyı mamalarla vermenize gerek yok. Mama olarak da acana, n&d, exclusion, sanabelle, bozita, brit care vb. içeriği güzel mamalardan deneme boylarını alıp hangisi yavrunuza iyi gelirse ondan devam edebilirsiniz. Bu saydığım mamalar benim tercihim tabi ki bir çok farklı mamayı kullanıp memnun kalanlarda mama önerirler size :)

Aytenn9

Gloxmin kullanıyorum hergün çeyrek olarak mama konusunda kafamı karıştırdılar :(