Geçmeyen Kedi Piresi

aliseyran

Merhaba kedimde 1 ay önce pireler için damla kullanmıştım damla kullanımının ardından 2 hafta sonra tüylerinde tekrar pire gördüm ve hala görüyorum damlanın üzerinden 1 ay geçti. Farklı etkili bir damla kullanılmalı mı yoksa biraz daha beklenmeli mi bu süre yardımcı olur musunuz bu pireler nasıl gider?

12 CEVAP

Ozzey

Merhaba
Fibroes damla miydi. Bazi damlalar pireyi oldurur ama larvalara etki etmez. Larvalar 10 15 gun sonra buyur yine cikar. Ilac etkisi devam ediyorsa isirinca olur. Ama genelde bu damlalarda 15 gun sonra 2.doz uygulanir. Tavsiyem Veterinere goturup daha etkili bir damla uygulatmaniz.evi lavanta kokulu sabunla silin sonra supurun. Lavanta kokisu bayiltiyor. Ardindan supurun sonra supurgeyi temizleyin. Ilaclasiniz da temizlik onemli. Bir de evde belirli yerler su kabi koyun pire varsa icine duser gorurusunuz. Lavanta ve etkili damla net cozum. Tavsiye ederim.

Ozzey

Bir de pireyi sokaktan siz ee getiriyor olabilirsiniz ayakkabilariniz ve pantalon pacasiyla. Kiyafetlerinizi mutlaka silkeleyin.

Pikapru

Damlalarda pireler ölüyor fakat yumurtalar kalıyor diye biliyorum. Onlar da büyüyünce yine pire sorunu ortaya çıkıyor. Tavsiyem damla kullanıp sonrasında yani bir iki gün sonra sirkeli suyla tüylerini silip pire tarağıyla taramanız. Büyük ölçüde bitirir bu sorunu

Ozzey

Merhaba bazi damlalar var larvalara da etkili biz ondan yaptirdik adini hatirlamiyorum ufak krem gibi tup beyaz yesil. Stronghold bile bazen etki etmiyor. Larvalara etkili kullanirsaniz ikinci dozu normal surede yapirabilirsiniz. Ama evi surekli silip supurun bir de disaridan gelenler mutlaka kiyafetlerini silkelemeli. Biz de 2 sene once olmustu. Kedi hic disari cikmamasina ragmen hep pire goruyordum. Sonra artik eve girenlerin pacalarini tuy toplama roll onuyla temizleyince anlasildi. Sokaktan geliyor. .binayi komple yikadik. Evi surekli temizedik. Lavanta 10 numara tamamen kesiliyor. Bir de disari icin belediyeden ilaclama talep ettik sonra gecti.

aliseyran

kullanım süresinde problem olur mu mesela bugun güclü bir damla kullansak ardından 15 gün sonra tekrar kullansak kedimin sağlığı için problem yaratır mı onu merak ettim

fanajal

Broadline kullanın

Ozzey

Veteriner hekiminize danisin bizimki yapmisti.

Venusselin

biz yutturulan dış parazit alıyoruz veteriner kliniğinden, nexgard

bademthecatt

Broadline damla tavsiye ederim üzerindeki pireleri öldürüyor 2-3 hafta etkisi sürüyor pire yavrularıda ilacın etkisi devam ettiği için ölüyor ikinci uygulamaya bile gerek kalmayabilir çok etkili bir ilaç tüm parazitlerde etkili iç parazit içinde kullanıyor biz sürekli bu ilacı kullanıyoruz

Siyamask

Petshoptan mı aldınız yoksa hekiminiz mi damlayı verdi bilmiyorum ama pire sorunu bizde de vardı. Ense damlasını hekime yaptırdık. 10 gün içinde pirelerden tamamen kurtulduk. Tabii bu süre zarfında evi hergün dip köşe süpürdüm. Dışarıdan taşıma ihtimalinizde olabilir. Bir kere dışarı çıkarttım. Eve geldiğimizde üstünde pire vardı ve sonrasında bir daha hiç görmedim. 1.5 ay oluyor hala etkili 🍀

aliseyran

fibroline sm cat kullanmıstım

Ecem1608

Fibroline standart bir damla kaliteli bir damla yaptırın Eğer kedinizde çok yoğun bir pire varsa ve daha önce bu haliyle evde 1 haftaya yakın kaldıysa evi ilaçlatmanız gerekli yoksa kaliteli bir şey de kullansanız sürekli üstüne atlarlar