Kediler Ve Şehir Değiştirme

zeynepcerez

Merhabalar sokakta baktığım kedilerimden iki tanesini İzmir'den Van'a götürmek istiyorum.Orada da bahçede bakmaya devam edeceğim ancak adapte olamazlar ve kaçarlar diye korkuyorum daha önce böyle bir şey deneyimleyen oldu mu

2 CEVAP

aslihan_e

Sokakta her türlü tehlikede zaten, gitseniz onlar aç kalır yemek ararken başına bir şey gelir, götürseniz de bazı yerlerde saldırgan köpekler oluyor, önce çevreden emin olmanız gerek. Her türlü sokak riskli.

Sezgek

Alışma sürecinde en azından eve alıp sonra bahçeye dalarsanız daha iyi olurdur düşünüyorum kediler yer değişikliğinden nefret ediyorlar yemek yememe su içmeme küsme gibi davranışlar sergiliyorlar max 1 hafta 10 gün gibi bir sürede bu durum düzeliyor bence bu süre zarfında bölgeden uzaklaşırlarsa sıkıntı olabilir diğer kediler saldırabilir köpek saldırabilir ha bu İzmir’de de olabilirdi ama en azından onlar o bölgeye halim dolayısıyla nereye gidip gitmeyeceklerini kestirebilirlerdi ama yeni yerde bu sıkıntı olabilir yine de onları terkedip gidemeyeceğinize göre güzel bir düşünce bu :)