Kedi Mamasinin Tarihi Geçmesi

Bir siteden sipariş verdiğim kedi mamasi bugün geldi ve tarihinin 1 ay geçmiş olduğunu gördüm. Evde kedimin mamasi hiç kalmadı bugün gelecek nasılsa diye başka mama almamıştım. Pazartesiye kadar mama temin edemem, kullanıp kullanmamak arasında kaldım. Normalde kullanmamam gerektiğini biliyorum ama şu an pazartesiye kadar mamasinin olmaması beni düşündürdü. Bir de internette kullanılabilir şekilde yorumlar gördüm. Böyle bir tecrübesi olanlar var mı diye sormak istedim. Deneyimlerinizi yazarsanız çok sevinirim

6 CEVAP

gece18

Ben mamamız gelinceye kadar yaş mama kullanıyorum mesela. Skt geçen bir mamayı kullanmak sonucu ölüm olur. Direkt aldığınız siteyle iletisime geçin ve yeni mama göndersinler.

bademthecatt

Mama alışverişi yaparken güvenilir yerlerden almaya dikkat edin ve skt her zaman sorun elinizde yaş mama varsa veya alabileceğiniz bir yer varsa birkaç gün yaş mamayla besleyebilirsiniz
Tarihi geçmiş mamayı kullanmanızı tavsiye etme midesini bozabilir

Siyamask

Tarihi geçmiş mamayı sokaktaki patililerime dahi vermem ve size de tavsiye etmem. Çünkü içerisinde çeşitli katkı maddeleri var. Bazen ortam sıcaklığı hava alma durumlarında bile bozulabiliyor. 1 ay uzun bir süre

Kedim kesinlikle yaş mama yemiyor, denemediğim yaş mama kalmadı. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Mamayı bir şekilde temin etmeye çalışacağım. Kullanmamanın daha uygun olacağına karar verdim.

martuyl

neye karar verdiniz bilmiyorum ama sktsi geçmiş mamalar agzı kapalı, nemden uzak ve karanlık yerde saklandıysa 2 ay daha verilebiliyor. bunda kedinin saglıgını etkileyecek bir durum yok. ben bu şekilde kullandım açıkçası birkaç defa. ama sizin yeni diye duşunup ona gore mama parası verip aldgınız bir urunu kullanmanız tuketici haklarına aykırı bir şey. ben de bu durumda olsam yakın bi petshoptan idareten bi mama alıp bunu geri iade ederdim.

AslanPati

Tarihi geçmiş bir mamayı tabiki de çocuğa vermeyin. İade edin. Şimdilik idareten petshoptan makul bir mama alın. Güvenilir yerlerden alış-veriş yapmak çok önemli.