Kedime Haşlanmış Yumurtayı Ne Kadar Ve Ne Sıklıkta Vermeliyim?

TekirKediMia

Mia haşlanmış yumurtayı çok seviyor, bazen kendime pişirdiğimde beyazının bir kısmını küçük parçalara bölüp veriyorum. Ne kadar sıklıkta vermeliyim ve miktarı ne kadar olmalı sizce? Bir de sarısını da vermek faydalı mı?

3 CEVAP

Sezgek

Eğer alerjisi yoksa sarışını da verebilirsiniz hatta sarısını daha da çok seviyorlar ben haftada bir veriyordum ama tavuğa alerjisi çıktığı içim artık yumurta da vermiyorum fakat veterinerim yaz aylarında pek önermiyoruz alerjiyi tetikleyebiliyor demişti eğer alerji sıkıntısı yoksa bence haftada bir ideal

bademthecatt

Haftada bir veya iki haftada bir verebilirsiniz sarısı daha yararlı ve sarısını daha çok seviyorlar

Warriorsans

Haftada toplam 1 büyük yumurtayı geçmemeli bence. Kediden kediye değişir tabi ki. Ben 1 bütün haşlayıp iki kedime yarım yarım paylaştırıyorum. 10 15 günde 1 veriyorum ortalama