Merhaba Kedinizi Günde Kaç Kez Besliyorsunuz?

z-liyya

Arkadaslar bendeki kendi bence kimsede yoktur kafayı yicem hergun aynı seyı yapıyor 🥲 aç asla kalamıyor ve cok yıyor azaltmak istıyorum artık günde 2 kez vermeye calısıyorum ama ona kalsa 5 kez yer ve yemek yemedıgı surece uyumuyor, uyuyamayınca bagırıyor ve heryeri dağtırıuor yaramazlık yapıyor özellikle geceleri 4te beni uyandırır ama çizerek etrafta ne var ne yoksa yere atar oyle uyandırır beni🥲yılan beslesem daha iyi.. herneyse işte ne yapmam gerekıyor günde kaç kez besliyprsunuz ( bu arada 5 yasında erkek hınzır kedi) kilosu tahmini 6 gibi ve kısır

8 CEVAP

Gimlihanim

Kilosu normalse (kediden kediye değişiyor kilolu olma durumu, boyları vs işin içine girince) ve hareketliyse bence istediği kadar yesin. Bazı kediler çok hareketli olduğundan daha fazla mamaya ihtiyaç duyuyor ki bu çok normal. Kilosu normal olduğu sürece ben serbest besleme taraftarıyım.

PaladinLucie

Yediği mama nedir? Gluten içerekli düşük proteinli tahıllı mamalar hayvanların doyma hissini kaybetmesini sağlıyor.

Kediler 1 günde çok kez ama azar azar yer tabaktaki mama miktarını ayarlayabilirsiniz örneğin yetişkin bir kedi günde 150 gram mama yer sizde ölçülü kap alın ve mesela sabah 40 gram doldurun öğlene kadar istediği gibi yesin akşam 50 gram filan ölçü ayarlayın

poverpuff

bizdeki de 4 kg dan fazla.sık yer sizinki de kilosuna göre normal yedigini düşünüyorum. belki mama cips gibi geliyordur.😊

z-liyya

Kısır maması veriyorum prochoise karidesli 🙏🏼

z-liyya

Tamamdır teşekkür ederim 🙏🏼

z-liyya

Evet zaten baya mama doldursamda hemen bitirmiyor azar azar yer gunu uzatıyor

yumak_bey

obez kediler için önerilen şu

mamasını paketin üzerindekine göre verin

3 öğüne bölün

atıyorum 50 gr veriliyorsa

kaba taslak 15 15 15 şeklinde

evet mırın kırın edecek ama eğer azalmazsa ölümüne yol açar