Köpeğe Kedi Maması Vermek

minky

Ham Protein %30
Vitamin A (E672) 15000 IU/kg

Ham Yağ %12
Vitamin D3(E671) 1000 IU/kg

Ham Kül %3
Vitamin E (3A700) 150 mg/kg
Ham Selüloz ( Lif ) %3
Vitamin C (Stay C) 120 mg/kg
Taurin 1000 mg/kg

Sokaktaki köpeklere mecburen bu değerlerdeki bir kedi mamasını veriyorum.Onun dışında bestpet ve Felix yas mamada veriyorum kedielr için olandan.Her gün yiyorlar yaklaşık.Yada haftada 5 kez falan.Köpeklerin bu mamaları yemesi sakıncalı mı yoksa vermeye devam edebilir miyim.Yoksa illa köpek maması mı almam gerek.?

3 CEVAP

simbakedi

kopek mamasini sokak kopekleri yemiyor eger alistiysa kedi mamasina. kopek yas mamasi bile yemiyorlar neden bilmiyorum :( zararli degildir o kadar diye dusunuyorum sonucta yedikleri mamalar kedilere bile faydali degil sadece ac kalmamalari icin veriyoruz. kediler kopek mamasi yerse sorun olur da tam tersinde sanmiyorum

huqi

Birçok insan böyle yapıyor zaten sokak köpeğine ayrı mama almıyor. Köpeklerde kedi mamasını daha çok seviyor cidden bir problem olmaz.

Warriorsans

Bende genel olarak köpeklere kedi maması veriyorum zaten köpek maması yemek istemiyorlar çok aç olmadıkları sürece. Kedilerin köpek maması yemesi zararlı olur ama köpeklerin kedi maması yemesi o kadar sıkıntı olmaz diye düşünüyorum