Mama Değişiminde Dışkı

Proplan kitten kullanıyordum gayet normaldi dışkısı şimdi nd kuzu etliye geçiş yapıyoruz mamayı karıştırarak veriyorum geçiş evresi için ama kedimin dışkısının kokusu çok arttı ve yumuşadı. Hatta bu sabah yapamamış ve poposuna yapışıp kalmış. Bu geçiş evresinde normal midir yoksa nd mama kedime iyi gelmemiş olabilir mi?

4 CEVAP

İshal değil sadece yumuşama oldu hareketleri de normal bir problem yok gözlemlemeye devam edeceğiz

TekirKediMia

Yüksek protein oranına sahip mamalar genel olarak dışkıda koku yapar ve mamanın kendisi de kokuludur. Geçiş evresinde dışkısının yumuşaması normal, bir süre daha gözlemleyin ama çok ishal olduysa daha fazla vermeyin.

simbakedi

hareketlerinde sorun yoksa biraz daha kullanmanizi oneririm. benim kedimde de aynilari olmustu ama mamasini cok severek yiyordu ve hareketlerinde de sorun yoktu, 10 gunde gecmisti 20. gunde tamamen kesilmisti. 20. gune kadar ara ara devam ettigi vs oldu. biraz midenin alismasi gerekiyor sanirim. ama asla ishal olmadi benim kedim sadece yumusama olmustu

bademthecatt

Geçiş dönemini 1 aya yayarak yapın daha iyi olur