Kısır Kedi Maması Değişimi

cenkk

10 aylık kısırlaştırdığım kedim için 1 aydır proplan somonlu kullanıyorum ama okuduğum kadarıyla içeriği bakımından zayıf bir mama kedimde pek doymuyor zaten kilo günlük gr max sınırında verdiğim halde..Mama bitmek üzere sanabella ve bozita arasında kaldım her ikisinin az gramajlı olanlarını alıp denemek istersem geçisi nasıl yapmalıyım sizce?

2 CEVAP

bademthecatt

10-15 güne yayarak ilk günler çok az yeni mamasından ekleyerek ertesi günler yavaş yavaş arttırarak geçiş yapmalısınız eğer hassas bir kediniz varsa 1 aya yayabilirsiniz

PaladinLucie

İçerik karşılaştırdınız mı bilmiyorum ama Bozita, Sanabella ile kıyaslanmyacak kadar güzel bir mama.

Geçiş ise arkadaşında dediği gibi 15 güne yaymanız yerinde olur.Özellikle Proplan gibi tahıl ambarı bir mamadan sonra bağırsakların normale dönmesi süre alır.