Sıcak Havalar

Gimlihanim

Anket

Havalar ısındığından beri daha az kuru mama yiyor. Daha fazla su içiyor.
(11 oy)
Kuru mama yeme miktarında ve su içme miktarında bir değişiklik olmadı.
(8 oy)
Toplam (19 oy)

Merhaba. Havaların bir anda ısınması ile sizin kedileriniz de daha az yemeye başladı mı? Suyu güzel içiyor. Ancak kuru mama pek yemiyor. Normal midir? Sizlerde de oldu mu? Mesela yaş mamayı reddediyordu kış aylarında bir dönem. Havalar ısınmaya başlayınca şimdi yemeye başladı. Yine de kuru mama iki gündür eskisi gibi yemiyor. Endişelendiğim için sormak istedim.

6 CEVAP

bademthecatt

Havalar ısındığından birkaç gündür bademinde kuru mama yeme miktarı azaldı iki öğün şeklinde veriyorum normalde sabah verdiğimde iki kerede gelip gidip bitiriyordu ama bugün daha 1 saat önce bitirdi mamasını su içme miktarı arttı sanırım yaş mama miktarını arttırmak daha sağlıklı olucak yaş mamaya çok az suda eklersek su içme miktarıda artmış olur endişelenmeyin zaten daha fazla sıcaklar olduğunda iştahsızlık daha çok görülebilir

Palyaco

Sicak havalarda biraz daha az yiyiyorlar her kedide çoğunlukla gözlemlenen bir durumdur

Gimlihanim

@bademthecatt Anladımm. Sanırım normal o zaman. Rahatladım böyle duyunca. Çok teşekkürler 🙏🏻😊

sevilay28

Bugün burada hissedilen 35 derece, korkunç.. Ben de merak etmiştim İrmik niye bugün dünkü gibi iştahlı değil diye

bademthecatt

Evet normal rica ederim :)

Sezgek

Bende su içiyor diye seviniyorum açıkçası yemeği azaltmasına panik yapmadım çünkü daha önce de gözlemledim bu durumu sanırım o sıcaklığa alışınca yine normal yeme düzenine dönüyor o yüzden ben şu an için ekstra bir önlem almıyorum ama iki farklı yere koyduğum suyun geceye kadar bitmesine seviniyorum