Sinirli Kedi

Happytree

Herkese merhaba.

Ağzından salya akan bir kediyi vete götürdüm.en az 7 yaşındaymış hatta fazla bile olabilir. Erkek, kısır, bakışlarından bile ateş çıkan, sinirli ve gergin bir tip, heran tetikte. Sabah - akşam ağzına sprey sıkılması gerektiği için eve getirdim bir ay oldu sprey halen bitmedi. Zorla sevmiyoruz dokunmuyoruz. Kendisi kucağıma çıkıp kafasıyla bana kafa atıyor, bu durumda aramız iyi. Kendi isterse kucağıma oturuyor hatta uyuyor. Geçen ben telde konuşurken oda kucağımdaydı, gözlerine bakmadığım halde hiçbir neden yokken gözümün üst kısmını ısırıp yere atladı. Geçen yine kucağımda oturuyordu birden patileriyle yüzümü tutup yanağımı ısırıp kaçtı. Evde kısır tam bir sevgi böceği kısır kızım var onunla karşılaştırmaya cesaret edemiyorum. Çünkü bir tarafım sokağa sal desede, diğer yanım kedi yaşlı olduğundan diş ve damaklarında yine sorun olur yiyemez ve ölür diyor. Sokak şartları malum. Kucağıma geldiğinde acaba ısırır mı diye korkuyorum.

Bana alışması, güvenmesi için tavsiyelerinizi var mı?

4 CEVAP

Sezgek

Hay Allah dediğim gibi zor bir iş belki tam bir pamuk olacak belki agresif kalacak daha deneyimli arkadaşlar varsa umarım yardımcı olurlar size youtube da bir adam izliyordum bu en agresif tuhaf kedileri bile dize getiriyordu adını hatırlayamıyorum bulursam linkini atarım size izlersiniz adam kedi psikoloğuydu belki faydası olur

Sezgek

Yılların yerleştirdiği agresif davranıl olabilir hayvan psikolojisi gerçekten ayrı uzmanlık alanı sonuçta bu can sokakta ne yazık ki her şeyi güç kullanarak elde etmek zorundaydı anlatmanız bana sanki siz onunla ilgilenmediğiniz için kızıp yapmış gibi geldi diğer kediyle sıkıntı yaşamaları çok büyük olasılık yani çok yavaş yavaş alıştırmaya başlayabilirsiniz önce kokularının dindiği şeyleri karşılıklı koklatarak kokuya alıştırabilirsiniz mesela sonra işte tel örgü arkasından gösterme flan gelebilir ama bu anlık saldırmalar kalıcı bir davranışda olabilir kolay gelsin size işiniz zor gerçkten

Happytree

Yanıtınız için teşekkürler. Kızamıyorumda ona ama zor bir kedi. Yüzümü korumaya özen gösteriyorum kucağıma geldiğinde. Seni benden başka kimse çekmez bana iyi davran diye takılıyorum :))) Sevgi kelebeği kızımla kapı arkasından tanışıyorlar. Bir kerede dişi kedimi kafese koyup karşılaştırdım ama bay agresif tısladı ve pek takmadı. Size nasıl anlatsam dişi kedim adile naşit gibi bir tip, agresif efendide tarık akan o denli fiziksel fark var :) Sprey bitene kadar çözüm bulmaya çalışıyorum yoksa sokağa salacağım ama gönlüm pek razı değil açıkçası :(

Happytree

Benim belalı kedim programı :) yani orjinal adıyla my cat from hell belki izlemek isteyenler olur. O program çok faydalı fakat yavruluktan itibaren bakılmış ve genelde kısırlaştırılmamış kediler çoğunluktaydı. Kendisini, kedim Nörmın beyle tanıştırmak isterdim elbet şansım olsaydı. Çünkü benim kedim gerçek bir psikopat :))