Nd Mama Kullananlar Bakabilir Mi

bademthecatt

Şuan advance mama kullanıyoruz uzun süredir balıklı mamalar yiyor ve balığa karşı hassasiyet geliştirdi veya içindeki mısır ve boş tahıllara sürekli kaşınıyor tavuklu mama alıp denemek istiyorum sever mi emin değilim direk tahılsıza geçmek istemedim o yüzden nd düşük tahıllı tavuklu narlı kısır mamasını almak istiyorum bu mamayı kullanan veya ndnin başka çeşitlerini kullananlar memnun kaldınız mı

13 CEVAP

D-O

Ben su an bahsettiginiz nd mamayi kullaniyorum. Kedim cok seviyor ve memnunum, herhangi bir sorun yasamadik. Bazi kedilerde tavuk tuy dokebiliyormus ama benim kedime olmadi.

Daha once nd ocean serisinden tahilsiz balıklı kisir mamayi kullandim ama diskisini yumuşattı ve cok kotu kokuyordu. Elimde kalani tavukluyla karıştırarak veriyorum o sekilde sorun yasamadik.

Bence de direkt tahilsiza gecmeyin, alistirma surecini biraz uzun tutmak lazim diye dusunuyorum.

Ozlemcakil

Merhaba icinde misir olan mamalar ben cok guvenemiyorum geneli gdolu olabilir diye, nd narli tavukli kullanmistik tüyleri yoluk yoluk olmustu ben nutri felinsomonlu kullaniyorum neticede balik orani dusuk icerigin cogunlugu kumes havani , buyuk kizimda nutri kisir somonlu yiyor ikiside hareketli ve tuyleri piril piril

Nadenge

Biz Nd'nin düşük tahıllı versiyonlarının neredeyse hepsini denedik. Bizimkilere çok iyi gelen bir mama. En sevdikleri sırasıyla kuzulu>tavuklu>morina balıklı>hindili şeklindeydi. Kuzuluyu çok sevdiler ve hiç sıkılmadılar. Bizimkilerin dışkı kokuları bu mamayı kullandığımda resmen olmuyor gibi. Bir de bizimkiler kısır ama ben arada yetişkin versiyonlarını da alıyorum. Şu an fiyatları çook arttı bittiğinde ne yapacağımı da bilmiyorum. Çünkü dişi kedim çok seçici mama konusunda. (Bir zamanlar kedim çok seçici falan diyenlere ayar olurdum ama resmen başıma geldi😒) Erkek kedim çok şükür tam tersi 😂

yagmurryamaan

6 7 ay kadar kullandık sonrasinda mama kaynakli kusmaya basladi o güne kadar bi sıkıntı yoktu cidden guzel bir mama.Daha uygun dusunursenir proplan da bakabilirsiniz

hazalaydin

Nd den uzak durun derim 2 sene boyunca kullandığım için çok pişmanım. Tavuklu kuzulu somonlu ringa balıklı hepsini denedim ve tüy sagligina hiç iyi gelmedi. Tüy dökmesi arttı ve kürkü bir garip oldu. Acana hep aklımdaydı pahalı diye almıyordum ama tüm mamaların fiyatları arttı malum bende kilosu 60 70 tl fazla olsun kaliteli olsun en iyisi olsun ve ona yarasin diye acanaya geçtim hayatımda yaptığım en doğru karardı. Nd ye puanım 10 üzerinden 4 falan o derece.

Ha illa ki denemek isterseniz nd tavuklu almayın. Tavuk uzun kullanımda gerçekten deri sağlığına kötü geliyor kepeklenme yapıyor. Mümkün olduğunca balıklı somonlu mamaları kullanmanızı tavsiye ederim zaten kediler bayiliyor. :)

Zaten mama seçimini içeriğine bakarak yapabilirsiniz. Acana ve nd içeriklerini karşılaştırırsanız farkı göreceksiniz. Imkaniniz yetiyorsa benim oyum acanadan yana :)

hazalaydin

Bu arada proplandan kesinlikle uzak durun icin de mısır glüten unu mısır var. Bu içerikli mamalardan kaçının

bademthecatt

Kedimin balığa karşı hassasiyet oluşturduğunu düşünüyorum o yüzden nd tavuklu sipariş verdim memnun kalmazsak değiştiririm ama kediden kediye değişiyor umarım memnun kalırız

hazalaydin

Sorunuzda ki balık kısmı gözümden kaçmış kusura bakamayın. Advance mamanın icin de mısır varsa dediginiz gibi o da hassasiyet yapmış olabilir sindirimi zorlastiriyor ve kediler icin gercekten kotu bir sey misir. Tavuklu mama iyi gelir umarım :)

hannnngggg

ben suan nd düsük tahıllı tavuklu kisir mamasını kullanıyorum bir sorunla karsılasmadım dışkısı normal tüy dökülmesi mevsim geçişinden dolayı arttı diye düşünüyorum mamadan olduğunu sanmıyorum herkesin yakındığı ishal problemini de yasamadık güzel bir mama bence

bademthecatt

Bahsettiğim mamayı aldım benim kedim çok seçici daha önce nd numune mama denemiştik yemişti ama içerik değişmiş umarım yer kullananlar yazarsa yine sevinirim

bademthecatt

Kediden kediye değişiyor ya umarım bizim kızda yer ve bizede iyi gelir gerçekten fiyatları çok arttı :(

bademthecatt

Umarım teşekkür ederiz :)

bademthecatt

Sorun yaşamamanıza sevindim umarım bizede iyi gelir