Kediler Kendi Ya Da Başka Yavrularını Yiyebilir Mi?

martuyl

Instagramda bi ilan gördüm sokaktaki erkek kediler yeni yavrulamış bi anne kedinin yavrularını yemişler. Hayır vahşi doğa da değil yani bulunulan muhit. İyi kötü birileri kedileri besler. Bu kadar aç kalacak aşamaya geleceklerini sanmıyorum. Doğru olabilir mi bu? Sokakta bu kadar aç kalmazlar diye umuyorum çünkü..

8 CEVAP

Lokumcukk

Yemiyorlar erkek kediler öldürüyorlar Anneyle bir an önce çiftleşebilmek için

D-O

Erkek kediler disilerle ciftlesmek icin yavrulari oldurebiliyor ama yediklerini duymamistim

theyusra

aç kaldıkları için yemiyorlar ki hayvanların doğasında var bu. kendi soyu tükenmesin diye başkasınınkini yok etme içgüdüsü.

Gimlihanim

Açlıktan değil içgüdüsel olarak yapıyorlar. Ben de birçok kez duydum. Kendi yavrusunu bile öldüren var. Onlarda aile kavramı yok derken bunları da kastediyoruz aslında 🤷🏻‍♀️

Dişi yavrusunu yemez sadece hastaysa acı çekmesin diye erkenden öldürür ama erkek farklı sebeplerle yer yada öldürebilir

Sezgek

Bildiğim kadarıyla kedilerde cannibalisim yok erkek kediler çeşitli nedenlerle öldürebiliyor ama yemesi ilk defa duydum bence yeme kısmı abartı olabilir ama raştırmak lazım kedilerde cannibalism var mı diye

NorthNight

Açlıkla ilgili değil bu, hem şok kez duydum hemde denk geldim. Gayette yiyorlar. (Yemiyorlar diyenler için diyorum)

yumak_bey

erkekler kıskandığı için de yiyebiliyor çok değişik ve içimi huylandıran bir durum :(