7 Aylık Kedim Kusuyor

serramber

Merhabalar,
Kedim Emma dişi bir Norveç Orman Kedisi, geçtiğimiz perşembe günü küçük bir safra kusması sonucu hemen veteriner hekime götürdük. Veterinerimiz tam kan testi uyguladı ve lenfositlerinin 1,6 altı olduğunu söyledi normal alt sınırın altında olduğunu yani. Ne yazık ki ilk kedimi böbrek büyümesi yüzünden kaybettim o yüzden her durumun böyle bir sonucu olabilmesinden korkuyorum.
Yaklaşık bir saat önce Emma tekrardan kustu -fotoğrafını koyacağım umarım rahatsız olmazsınız- kusmadan önce yemek yemişti ve ilaçlarını vermiştik.
Aynı zamanda veterinerimiz üç günlük antibiyotik ve iştah iğnesi yapıyor aynı zamanda nexium ve probiotic kullanıyoruz. Bu durumun sebebi, bir süre önce mamasını değiştirmemiz olabilir mi ya da daha ciddi bir durum. Daha önce tecrübesi olan arkadaşlar yazabilirlerse çok sevinirim

5 CEVAP

Ecem1608

Malt kullanıyor musunuz kullanıyorsanız ne sıklıkla ve ne miktarda kullanıyorsunuz

Palyaco

3 kereden fazla kusursa bir sıkıntı vardır 1 veya 2 kere kusmalarda kil ve yumak varsa kusar kediler kokmayin

serramber

Düzenli olarak malt kullanıyoruz aynı zamanda vitamin takviyelerinde kullanıyoruz malsın miktarı da bir parmak boğumunu geçmeyecek kadar

serramber

Şu ana kadar biraz safra ve fotoğrafını koyduğum şekilde kustu sadece veterinerimiz bir sorun olmayacağını söylüyor ancak emin olamıyorum böbreklerine falan baktıracağız iğneleri bittiğinde umarım dediğiniz gibi bir şey olmaz korkmamı gerektiren

serramber

Şu ana kadar biraz safra ve fotoğrafını koyduğum şekilde kustu sadece veterinerimiz bir sorun olmayacağını söylüyor ancak emin olamıyorum böbreklerine falan baktıracağız iğneleri bittiğinde umarım dediğiniz gibi bir şey olmaz korkmamı gerektiren