Kediler İçin Kilo Aldırıcı Ek Gıda

Nurakbass

Merhaba sevgili petlebi ailesi. Benim bir buçuk yaşında, Tekir, kısır olmayan bir kedim var. Kilosu normalin bir alt seviyesi somonlu felicia mama veriyorum. Ek olarak haftanın üç günü bir paket yaş mama fakat hareketli bir kedi olduğu için kilo alamıyor. İç parazitleri aşılamaları da düzenli yapılıyor. Evde kendimin hazırlayabileceği ve onun da kilo almasını sağlayacak neler verebilirim? Şimdiden teşekkür ederim

1 CEVAP

D-O

Kediniz kisir mi? Degilse kisirlastirilinca kilo alabilir. Kisir olmayan kediler kizginlikta az mama yiyip stresten kilo verebiliyorlar veya kilo alamiyorlar.

Evde haslanmis tavuk ve ciger verebilirsiniz. Vitamin malt verebilirsiniz ama fazlasi zarar olabilir yani vitamine ihtiyaci yoksa.
Mamasini istahla yemiyorsa baska mama deneyebilirsiniz.

Veterinere takviye icin de sorabilirsiniz :)