Kedim Normal Çim Saksıda Yetişen Otları Falan Yemeye Çalışıyor

Merhaba kedime kedi çimi ekip veriyoruz çok seviyor. Ama normal saksıda yetişen otları da yemeye çalışıyor ya da fransuva tarzı ev bitkilerini. Annem bahçedeki çimleri toplayıp veriyor bazen. Bir sakıncası var mı? Otları çok seviyor.

5 CEVAP

aslihan_e

Bahçedeki çimlere kediler çiş yapıp hastalık bulaştırabilir, saksıya daha çok çim buğday falan ekseniz iyi olur. Fransuva dediğiniz bitki frezya sanırım, o çiçek zehirli değil ama çok yerse sorun oluşabilir.

Patikolikme

Bazı bitkiler ne yazıkki zehir etkisi yaratabiliyormuş canlarda dikkat etmekte fayda var..Sizin canda çim yedikten sonra kusma oluyormu?

Hiç kustuğunu görmedim normalde tüy kusması gerekmiş sanırım

Patikolikme

Bizimki tüy kusmadı sade yeşil su kustu veteriner tüy kusmuyosa dışkı yoluyla atıyodur dedi tüy problemi olmadığı için bıraktık bizde o yüzden sordum sizede

Evet frezya teşekkür ederim