Kedime Ev Yoğurdu Yapınca Çıkan Yoğurt Suyundan Yedirebilir Miyim?

nazenininci

Merhaba, haftada bir kez evde yoğurt yapılıyor doğal sütten ve yoğurttan biraz yoğurt suyu çıkıyor. Kedim bunun kokusuna bayılıyor gelip istiyor miyavliyor. Versem faydası olur mu? Bu suyun içindeki laktoz onu rahatsız eder mi bilen var mı? Ya da bu sudan kedisine veren varsa cevaplandirirlarsa çok sevinirim. Gerçekten yaş mamayi bile bu kadar iştahla istemiyor.

6 CEVAP

Palyaco

Yüksek calsiumdur haftada 1 kasigi geçmeyin urinary sistem için

BiciriginAnnesi

Yoğurt kedilerin kemiklerinin güçlenmesi açısından oldukça önemli bir kalsiyum kaynağıdır. Aşırıya kaçmamak kaydıyla kedinizin öğünlerine yoğurdu dahil edebilirsiniz. Özellikle az yağlı ve kaymaksız yoğurt tercih edebilir, aşırıya kacilmadigi takdirde suyunu da içirin bir zararı olmaz olmamış da
kediniz zaten severek de tüketiyor. Hiç yoğurt suyunu denemedim .
Benim kızım da yoğurtu çok sever az önce 4.5 tatlı kaşığı yedi
Sizin bıcırıga da afiyet olsun şifa olsun.

oamac26

Ben kedime haftada 2 defa bir çorba kaşığı kadar ev yoğurdu ve biraz da suyundan veriyorum. :) ev yoğurdu faydalıdır.

Gimlihanim

Yoğurtta ve kefirde laktozsuz olmasına gerek yok zaten. Laktozsuz adı altında daha çok şeker barındırıyorlar çünkü. Normalde ben kızıma her gün yoğurt veriyorum bir tatlı kaşığı kadar. Ama yoğurt suyunu bilmiyorum. Bir sorun olacağını sanmıyorum ancak yine de çok fazla vermeyin derim.

TekirKediMia

Daha önce hiç yoğurt vermediyseniz çok az bir miktar verip deneyebilirsiniz. Eğer ishal olmazsa alerjisi yok demektir. Yoğurt kediler için çok faydalıdır haftada 1 defa 1 tatlı kaşığı kadar verebilirsiniz.

nazenininci

Çok teşekkürler 💜 severek içti minnak