Tüy Dökülmesi

elifdogann

Kedimin cinsi uzun tüylü sarman normalde zaten tüy döküyordu sıkıntı değildi ama son zamanlarda aşırı dökmeye başladı mama olarak proplan junior kulanıyoruz 7 aylık daha sizin önerebileceğiniz mama/vitamin vs.. tüy dökülmesini azaltabilecek herhangi bir şey var mı acaba?

7 CEVAP

Hairball mama kullanabilirsiniz ve balik verin tuy yumagi icin malt veya cim kullanabilirsiniz.duzenli tarayin ki tuy yumagi olusumunu azaltin.mama kaynakli olabilir.ya da stresten dokuluyor olabilir.bircok sebep var vitamin eksikligi olabilir.n&d mamayi arastirmanizi oneririm.

elifdogann

malt veriyorum aslında belirli aralıklarla,düzenli tarıyorum balıklı mamaya geçmeyi düşündüm ama yavru kedi mamaları hep tavuklu çok fazla mama markası bilmediğim için proplan kullanıyodum önerdiğiniz mamalara da bir bakayım teşekkür ederim.

Acana her yasa uygun ama biraz pahali

elifdogann

brewers yeast tableti nasıl sizce tüy konusunda işe yarıyor mu?

zeynepgurgen

Pro Plan'ı bırakmanızı öneririm

Tuy yumagi olusumunun engellenmesi icin gimcat kullanabilirsiniz,biopetactivein tabletleri vardi heralde bir bakin tuy ve deri sagligi icin tablet,malt var

elifdogann

aslında tüy yumağı konusunda problem yaşamadık hiç tüy kusmadı mesela verdiğim malt yeterli geliyor sanırım o da biopetactivein ama dökülme konusuna çözüm bulamadım tabletler dökülme konusunda işe yarıyor diye okumuştum dediğiniz gibi tabletlere bir bakayım