Mama Öneriniz Varsa Mutlu Olucam ?

ElifMina1

1 yaşındaki kısır kedim ile 2 aylık yavru kedime vereceğim ortak mama kitten mi olmalı yoksa kısır kedi maması mı olmalı mı?

5 CEVAP

Sezgek

Eğer maddi durumunuz yetiyorsa ayrı kullanmanızı öneririm yok yetmiyorsa baz almanız gereken taraf kısır kedi olmalı çünkü kısırlaştırma sonrası kilo alma sıkıntısı çok oluyor yavrusunda aksine çok kaloriye ihtiyacı oluyor o dengeyi sağlayacak bir mama bulabilirsiniz az tahıllı olabilir mesela minnak olanı daha çok bekleyebilirsiniz o az tahıllı ile direkt marka önermek istemiyorum çünkü bu şekilde bir besleme hiç yapmadım

ElifMina1

Evde olmadığım zamanlar oluyor, ortak mama önemli çünkü birbirlerinin kaplarından yiyorlar

beyzathemoc1

Tüm yaşam evrelerine uygun mamalar var ama pahalı orijen acana falan

Nadenge

Yavru kediniz daha çok küçük 2 aylıkmış. Bence yavru kedi maması kullanın. Kısır kedilerin ara sıra yetişkin mama kullanmasında sıkıntı olmuyor. Biz kısır kedilerimize ara ara yetişkin maması da alıyoruz. Yavru kediniz en azından 6 aylık olana kadar yavru kedi mamasını ortak kullanabilirsiniz bence. Bir de veterinerinizin görüşünü alın.

Lokumcukk

Orijenin tüm yaşam evreleri için olanından alın başka mama alıcaksanız yavru maması alın bence