British Shortair Beslenmesi

Merviiiss

4 buçuk aylık british kedimi ne şekilde beslemeliyim. Kıyamıyorum sanırım fazla veriyorum mamasını son zamanlarda kusmalar yaşadık. Günde ne kadar ve nasıl mama vermeliyim?

10 CEVAP

Gimlihanim

Aslında yavru kediler için serbest besleme önerilir. Sizinki de çok küçük. Gelişimi için serbest beslemeniz taraftarıyım. Ama kusma meselesine gelince hızlı yediği için kusuyor olabilir. Mamayı daha geniş bir kaba koyarsanız yavaş yavaş yer. Hatta bunun için özel mama kapları da var. Belki o zaman kusması geçer. Bir de böyle deneyin derim. Geçmiş olsun 🙏🏻😊

dilanbulent

Yavru kedilere ölçüyle mama verilmez.

Kusmasının ise birçok sebebi olabilir net bir şey diyemeyiz burada. Benden önce yazan @Gimlihanim da söylemiş, hızlı yediği için kusma ihtimali yüksek :)

meov

bizim 3 aylıktan beri mama hep dolu ve ortadadır, hiç sakınmayın yavru o.

kusma meselesinin mamadan olduğuna emin misiniz? mesela bizimki gizli gizli kızımın konfeti gibi renkli oyuncaklarını yiyip kusmuştu, sakladık yine buldu. birde mutfakta şeffaf ekmek poşetlerinden yemişti. çok meraklılar öyle şeylere köşe bucak saklıyoruz.

Warriorsans

Serbest besleyebilirsiniz bence yavru sonuçta. Bol bol oyun oynatın çok yiyorsa yağlanma olmaması için. Kusması normal değil belki kullandığınız mama sindirimine iyi gelmemiştir, hızlı yemiş olabilir.. gözlemlemenizi öneririm bu konuda.

PaladinLucie

Kuru maması nedir? Yavru kedilerde kusma genelde mama kaynaklı olur. Arkadaşların dediği gibi yavru kedilerde kısıtlama önerilmez özellikle 4 aylık kedide, dilediği gibi yesin.

elifwl

ödül mamasını çok sık veriyorsanız o yüzden kusuyor olabilir

Warriorsans

Ödül mamasını ne sıklıkla veriyorsunuz? Markası ne?

Merviiiss

Teşekkür ederim öncelikle. Kuru mamadan gayet memnunuz ödül mamalarından şüphelenmiştim ama başka herhangi bir madde de yutmuş olabilir haklısınız gözlemleyeceğim.

Merviiiss

Proplan yiyor herhangi bir şikayetimiz yoktu ödül mamalarına yeni geçtik ve ödül mamalarından sonra kusmaya başladı aslında

Merviiiss

2 günde bir veriyorum 3-4 tane şeklinde . Dreamies ödül mama