Tatil Zamanı Kedi

cenkk

Sokaktan bir can sahiplendim ama aklıma son zamanlarda çok takılıyor tatile gittiğim zaman kedi ne olacak sizler ne yapıyorsunuz tatil zamanları?

6 CEVAP

bademthecatt

Biz hep evde bırakıyoruz ortam değiştirmek kedileri strese sokabilir abim bakıyor mamasını suyunu veriyor kumunu temizliyor evde kimse olmazsa bir arkadaşınıza veya bir akrabanıza evin anahtarını bırakırsanız günlük gelip kedinize mama su verir kumunu temizler biraz sever bu şekilde yapabilirsiniz

cat_expert

Kediler evde 2-3 gün yalnız kalabilir tüm önlemleri alıp mamasını suyunu koyarsanız sorun olmaz. Fakat daha uzun süren yalnızlıklar sorun yaratabilir, en basitinden kedinin tuvaleti 3 günden fazla temizlenmezse berbat bir hal alır kediler pis bir yere tuvaletini yapmayabilir evin içine tuvaletlerini yapabilir ve üstünü kapatamayacağından strese girebilir. 3 günden sonra suyu bitebilir veya bayatlayabilir. 3 günden uzun tatillerde kedinizi evde bırakacaksanız mutlaka 2-3 günde bir eve uğrayıp hem kediyle ilgilenecek hem tuvaletini suyunu temizleyecek mamasını kontrol edecek biri olmalıdır. Böyle bir imkan yoksa kedinizi bir yakınınıza yada arkadaşınıza bırakmanızı öneririm.

Sezgek

Ben kızımı çok kez bıraktım çünkü kızım yer değiştirmekten ve başka insanlardan nefret ediyor diyebilirim kızıma ilk il yerinde bakıyordum yaklaşık 1 seneden fazla iş yerinde baktım sonra evime aldım ilk bir 4-5 günlük memleketime gidecektim o yüzden kızım yalnız kalmasın hem de tandığı sevdiği bir yer diye il yerine götürdüm ama neyse ki hemen gitmeyecektim gitmeden haber verdiler ne mama yiyormuş ne su içiyormuş geçmiş bir köşeye kafası da sarkmış yatıyormuş gemin döndüm aldım eve getirdim basım mutlu oldu anlatamam ondan sonra da anladım ki sen ver daha mutlu yani öncelikle içiniz rahat olsun 2-3 günlük bir sürede kendileri idare ediyor ama daha uzun da bir arkadaşınızın gelip kontrol etmesi kumunu temizlemesi iyi olur ben 10-15 günlük gibi sürelerde de bıraktım çok şükür hiç bir sıkıntı olmadı geldiğimde de hep mutlu buldum

NorthNight

Biz tayinciyiz mesela, yılda en az iki kez kesin seyahatimiz oluyor. Mart ayında oldu mesela 15-16 gün memlekete gittik, beraber götürdüm. Annemlerin eviydi zaten, bu seyahatimizden bir iki ay önce annemler gelmişti onlarla vakit geçirip kokularını tanıdığı için hiç zorlanmadık çok rahat uyum sağladı.

Bir kerede maksimum 4-5 günlük bi durum olmuştu, o zaman evde bırakıp bir komşumdan her gün uğramasını evde 1 saat kadar vakit geçirmesini rica etmiştim. Mamasını suyunu tazeleyip kumunu temizliyor bolca oynayıp evi havalandırıp gidiyordu. Kısa seyahatlerde tercihim yine böyle olur ama uzun bir süre için yanımda götürmek daha çok içime siniyor.

yagmurryamaan

Kedi sahiplenmek sorumluluk gerektirir kusura bakmayın.Biz tatile gitmiyoruz yalnız kalmasınlar diye.Onlar için değer

BiciriginAnnesi

Kendi açımdan yazacak olursam
Ben kesinlikle bırakıp gitmem 2.3 günlüğüne de olsa 15 günlüğüne de olsa hatta 1 günlüğüne de olsa bırakamam o tatil bana zehir olur aklım kalır huzursuz olurum
Biz nereye kızım oraya ...
Kediler yanlız kalmayı sever kediler de özleme duygusu yok diye bir şey olamaz sana alışmış bir can sesine alışmış seninle oynamaya uyumaya alışmış o da seni arar yanlız kalmayı sevmez ki benim ki öyle 10 dakika markete gidiyorum kapı da bekliyor beni kapı açıldığı an da kızıyor bana nerdeydin nereye gittin dercesine birşeyler söylüyor kucağıma atlayıp 10 dakika öyle duruyor bebek gibi aynı

Bebekler açısından da bakalım evde bebeğin var diyelim biz tatile gideceğiz bebek de evde kalsın annemlere komşulara haber vereyim gelsinler karnını doyursun baksınlar biraz da ilgilensiler gelince mutlu buluyoruz küsmüş ise mama oyuncak ile barışıyoruz
Benim açımdan bu böyle
Karar sizin ....