Yeni Doğmuş Kedi

eneskolon

yeni doğmuş 3 4 günlük kedi gözleri açılmamış hala göbek bağı var annesi bırakmış sokaktan buldum tek basınaydı süt tozuyla besliyorum sıcak tutuyorum idrarında bir problem yok her öğünden sonra idrarını yapıyor fakat kakasını 20 saat önce yaptı hala yapmadı karnında bi şişlik felanda göremedim normalmi kaka yapmaması veya bebek kediler sıvıyla beslendikleri için kaç güne bir kaka yapıyor bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

12 CEVAP

Taycomisa

Normal.Ben de kedimi sokaktan sahiplendiğimde aynı durumdaydı yaklaşık 15 günlüktü,veterinere sordum bu hayvan kaka yapmıyor dedim yavru kediler 3 4 güne kadar yapmayabiliyorlar demişti.Ben ısrar edince Bir şurup vermişti ondan verince yapmıştı kakasını ama bu seferde ishal olmuştu hayvan onu toplamaya çalıştık yani çok müdahale etmemek lazım bide 30 günlükten önce ek gıda vermemek gerekiyormuş.

Superisi814

Selamlar,
Öncelikle bu cana el verdğğiniz için size teşekkür ederim.
O kadar küçük yavrular tek başlarına kaka yapamazlar..Anneleri popolarını yalar yardımcı olmak için.Anne yok ise bunu sizin yapmanız gerekir.Yardımcı olmazsanız , miniği kaybedersiniz.
Bir pamuk ıslatın.Poposuna masajlar yapın pamuk yardımıyla..Dairemsi hareketler olabilir.
Bu masajları günde bir kaç kez yapmanız lazım.Eminim youtube da bununla ilgili videolar bulabilirsiniz.Lütfen ihmal etmeyin..Kolaylıklar dilerim..

Ozzey

Merhaba dedikleri gibi pamuk islatin poposuna surun yemek yedikten sonra gazi ciksin diye hafif masaj yapin. Insallah kurtarir yavrucak. Allah razi olsun.

eneskolon

bu arada masaj yapıyorum yemek sonrası pamukla çişini yaptırıyorum fakat kaka yapmıyor

Taycomisa

Kaka için karnın yan kısımlarından yukardan aşağıya yapın masajı, bide biraz fazla ovalamak gerekiyor kaka için tahriş etmeden, her beslenmeden sonra deneyin bekleyin bakalım bugünde gene içiniz rahat etmezse gidin veterinere

eneskolon

bi 5 dakka masaj yaptım ovaladaım pamukla masaj yaptım poposuna yapmadı ard arda çiş yaptı bende zaten normaldır diye düşünmüştümde bi sorayım dedim her gün dediğiniz gibi 4 5 kere tekrarlayacam

Ozzey

Bir de aldiginiz yere arada gidip bakin anne dusurmus olabilir tasirken. Hala oralarda olabilir.

eneskolon

Dışkısını hala yapmadı veterinere sordum normal süt ile besleniyor dedi bende hastalık var bu tarz şeylere takıntılıyım bir kaç kişi normal değil midesini üşütmüştür felan dedi konu hakkında bilgisi olup daha önce tecrübelemiş birisi varmı

eneskolon

arkadaslar süt annesi bulduk ayın 5inde süt annesinin yanında durumu gayet iyiydi bugün verdiğim kişi mesaj attı gözleri daha açılmamıştı dün vücut ısısı düşmüş şuan geri vücut ısısı normalmiş fakat gözlerinin beyazı görünüyormuş bu durum neden olur bilgisi olan varmı

eneskolon

arkadaslar süt annesi bulduk ayın 5inde süt annesinin yanında durumu gayet iyiydi bugün verdiğim kişi mesaj attı gözleri daha açılmamıştı dün vücut ısısı düşmüş şuan geri vücut ısısı normalmiş fakat gözlerinin beyazı görünüyormuş bu durum neden olur bilgisi olan varmı

Ozzey

Merhaba gozlerin beyazi 3 4 gunluk kedinin gozu acik olmaz sanki bir fotograf isteyin. Besinsiz kaldigi icin olmustur birsey varsa da 1 hafta 10 gune toparlar insallah. Bir fotograf atsinlar ama olmadi fotografla bir veterinere de danisin. Insallah kurtarir yavrucak

eneskolon

Şuan 11 günlük gözlerinin beyazı normal dedi veteriner perdesi gözüküyordur dedi anne yeteri kadar ısıtmamıs olabilir dedi emiyormuş anneyi besinde sıkıntı yok vücut ısısda düzelmiş anne altına almış 2 3 saat düşük seyretmiş ama vücut ısısı neden olduğunu anlayamadım