1.5 Aydır Bitmeyen Kusma (Lütfen Bana Yardım Edin)

sevilay28

Merhaba, kedim İrmik bundan 1.5 ay önce kusmaya başladı.İştahsızlık ve halsizlik de eşlik ettiğinden hemen veterinere gittik. Burada 10 gün kadar harcadık. Her türlü ihtimali elemek için biyokimya,hemogram,röntgenler yapıldı fakat sonuçsuz kaldı. Şehrimizde endoskopi olmadığı için il değiştirip endoskopi almak istedik fakat kan değerleri bu 10 günlük(günde en az 5) kusma yüzünden çok düşmüştü. klinikte 1 hafta kadar kalıp topladı. Endoskopiye alındı, midenin tüy yumakları ile kaplı olduğu görüldü acil ameliyata alındı. Bağırsaktan ve mideden topak topak tüy çıktı. Eve aldığımızda artık bitti sandık. Fakat 2. gün sabah 1 kez,3. gün sabah 1 kez ve 4. gün yine eskisi gibi ne var ne yok çıkarmaya başladı, bu seferkiler kokuluydu. iğrenç kokuyor. Samsun'a üniversite hastanesine gittik, biyokimya bakıldı, ultrason,pankreas ve anal kese kontrol edildi bir şey yoktu. Gastrit dendi ilaçlar reçete edildi. eve gelip kullanmaya başladık ama olmuyordu. oral alımı kapatıp 5 gün hastanede ppi,antibiyotik,bepanten,antiemetik aldı. 5 gün sonunda teslim aldık ve 2 gün aralarda cerenia enjekte ederek ilaçlarımıza devam ettik,probiyotik de ekledik. pazartesi enjekte edildi,çarşambaya kadar tuttu. çarşamba enjekte edildi, cuma akşam 5e kadar tuttu. cuma günü enjekte edildi cumartesi akşamı korkunç bir kusmayla(patlama gibi) ne var ne yok çıkardı,midesinden çıkamayacak kadar fazla kusmuk vardı ve bir kısmı sindirilmemişti , beni bile öğürten kötü bir kokusu vardı ve gece boyu asla durmayan bir salivasyonla sabaha kadar devam etti. (bu salivasyon artışı normalde kusmadan önce olur dururdu fakat gece boyu asla ama asla durmadı uyku bile uyuyamadı) bu sabah tekrar cerenia enjekte ettirdim. 3 il,bir sürü veteriner gezdim. Artık daha ne yapılabilir bilmiyorum, tanıdık,yakını veterineri olan var mı belki biri bir şey sorar, fark eder. bu süreç çok yorucu, inanılmaz korkunç paralar harcanması bir yana;canım kızım ve benim bozulan psikolojimiz komple gitti. lütfen arkadaşlar

13 CEVAP

gece18

Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Uzun bir süredir konularınıza denk geliyorum yıpratıcı bir süreç geçirdiğinizin farkındayım.
Kücük bir tavsiyem olacak instagramda “Kedibakısı” adlı kullanıcı üyeye mesaj atarak durumunuzu izah etmenizi öneririm. Elbet sayfadan bu durumu yaşayan üyeler çıkacaktır. Ki var da zaten okuyorum sizin durumu yaşayanları.
Umarım bir an önce sağlığına kavuşur yavrucak.

sevilay28

Barış Bey'e yazdım fakat haliyle kendisi görmesi gerektiğinden bir şey söyleyemiyor.
Sevgili @hamlet çok teşekkür ederim ama orası bana o kadar uzak ki.. Kedim için ekstra stres olur.
@avci333 evet malt kullanıyoruz
Herkese teşekkür ederim, antepsin vermeyi kestim. Belki bundan kaynaklanıyor olabilir diye. Yaş mama ağırlıklı besliyorum az az. 48 saattir kusmuyoruz :) devam ederse samsuna tomografi ve endoskopi için gideceğim

D-O

kusmasi da bayagi cok gorunuyor cok gecmis olsun, umarim en yakin zamanda toparlar :(

Bence fakulte universite hayvan hastanelerini deneyin orada daha bilgili ve tecrubeli uzmanlar olabiliyor, sorunun tam olarak neyden kaynaklandiginin bulunmasi lazim diye dusunuyorum

sevilay28

yakını veteriner olan vardır, bir fikir beyan edebilecek vardır, kendi veterinerine soracak vardır. arkadaşlar, herhangi bir şey. nolur size yalvarıyorum. samsun/ordudan vet önerebilecek bile varsa kabul

bademthecatt

Çok geçmiş olsun umarım tekrar sağlığına kavuşur :(

sevilay28

Evet oradan 2 kişi bana ulaştı sağolsunlar gastrit için. Fakat artık durumun farklı olduğunu düşüünmeye başlıyorum. Azalarak bitecek demişlerdi kusma için ama bizimki artarak ve korkunçlaşarak devam ediyor

gece18

Onca tüy yumaklarından sonra midesi çok hasar görmüş demek ki. Hiç kolay değil toparlanması. Özellikle tedavilere cevap vermeyip daha kötüye gitmesi samsun ordu ile sınırlı kalmamanızı öneririm. Ankara üniversitesi veterinerlik fakültesini şiddetle önerebilirim. Yoksa kusmalar devam ettikçe bu gidişle çok tehlikeli bir hal alabilir.

Çok ilaç antibiyotik serum probiyotik böbreklerini midesini karaciğerini yorar.

Zavallı o kadar tüyü kaldıramamış her gün tarayın tüyleri ayrıca parazit aşısınıyaptırmadıysanız öyle olabilir

yumak_bey

Annemin kuzeni veteriner, İzmir-Karşıyaka Mars Veteriner Kliniği yeni açıldığına bakmayın klinik yeni kendisi işinde yeni değil. İnşallah bir yardımı dokunur çok geçmiş olsun yavrucağa :(

Miniss

İnstagramda veterinerhekim.barisulutas isimli hesaba yazin lutfen .dm den yardimci oluyor. Cok basarili bir veteriner.umarim en yakin zamanda iyilesir,cok gecmis olsun

Anonymus985465

Sevilay Hanım Muğla'ya bağlı Fethiye Bölge Veteriner Kliniği'nde herbiri farklı alanlarda uzmanlaşmış 4 veteriner hekim ve klinikte tomografi olmak üzere tüm tıbbi ekipman mevcut
Tel, 05386086728
Anıl Bey (Dahiliye), Öznur Hanım (Beslenme), Özgür B. (Cerrahi). Erhan B. (Akademik Bilgisiyle her alanda mevcut)
Sizin çaresizliğinizi çok iyi anlıyorum.
Bir evladımı son çare olarak bu kliniğe götürmüştüm Çekilen tomografi sayesinde evladımın gerçek sağlık sorunu bulunmuştu.
Umarım bir an evvel şifa bulursunuz.

Anonymus985465

Kedimin beyin tomografisi kesin sonuç vermişti.

avci333

Sevilay28 , Tüy yumağı için malt kullanıyor musunuz? Ben malt kullanmadığım zamanlar kedim kusmaya başlıyor.Çünkü tüylerini yalarken yuttuğu tüyler malt sayesinde kakası ile atılıyor,yoksa midede birikiyor ve kusuyorlar.Geçmiş Olsun.