Kedim Puffy Koltun Arkasindan Cikmiyor

Derya2134

Kedim pufy 5 yasinda disidir dun sahiplendim onu dunden beri koltun arkasindan cikmiyo bi gece cikti baya gezindi okadr bugunde gun boyu koltun arkasinda durdu hic birsey yiyip icmedi bisey olmasindan korkuyorum

8 CEVAP

poverpuff

kediler ilk sahiplenildiklerinde bu tür davranışlar yapıyorlar. saklanması dogal. siz onu rahat bırakın. mama vs olması gereken yere bırakın. çıkacaktır mutlaka 🐈

BiciriginAnnesi

Size güvendiğini bilmesi gerekiyor şuan da birbirinize alışma sürecindesiniz rahat bırakın
Aç kalmaz merak etmeyin uygun zaman da çıkar karnını doyurur tuvaletine de çıkar
Size alışma sürecin de ona zaman tanıyın ona güven verici sözler söyleyin hatta konuşun onunla ismi ile hitap edin sevgi sözleri ile seslenin 3 5 gün sonra en fazla 1 hafta sonra peşinizden ayrılmaz
Yaşını da göz önünde bulundurun çok küçük degil geldiği yer nasıl bir yerdi sahipleri nasıldı yaşadığı orta mi unutabilmesi için zaman tanıyın endişe edilecek bir durum yok

D-O

Koltugun arkasina yas mama ve su koyun en azindan orada yiyebilir. Bir sure kendini güvende hissetmeden cikmayabilir. Ayni odaya kumunu falan da koyun once o odayi yavas yavas kesfetsin. Bir anda tum eve çıkarmayın derim

Derya2134

Hic bisy yemiyo

poverpuff

hiç bir şey yemez tuvaletini yapmaz saklanır aynı noktada bi kaç gün sürebilir tavsiyem hiç dokunmayın. üstelemeyin

TekirKediMia

Kendini güvende hissetmediğinden saklanıyordur. Bir süre rahat bırakın kendiliğinden çıkmasını bekleyin. Üsteledikçe daha çok saklanmaya çalışabilir.

meov

2-3 gün kendi kendine takılsın. görebileceği yere mama su koyun. sonra yavaş yavaş kedi oltasıyla oynatın, top ponpon atın vs oyunla size alışmaya başlar. alıştıktan sonra sevin yoksa ters teper.

NorthNight

Endişelenmeyin, her kedi sahiplenen ilk günlerde bunu yaşıyor. Siz taze su ve mamasını bi kaç noktada hazır bulundurun ve çok fazla karışmayın kendi haline bırakın. Biz insanlarda yabancı bi eve gidince nasılsak kedilerde benzer, korkmanıza gerek yok.