Evde Genel Kedi Kokusu/Nasıl Fresh Tutuyosunuz

miloshy

Arkadaşlar kedimin tuvaleti vs anında temizleniyor ev süpürülüyor ama bi kedi kokusu var ağır bazen kısırlaştırıldı aslında siz neler yapıyosunuz önlem için, ya da neler gideriyor tavsiyelere açığım

13 CEVAP

TekirKediMia

Kediler kokmaz normalde. En temiz hayvan bile olabilirler neredeyse. Belki bir sağlık problemi vardır. Ağız enfeksiyonu, diş değişimi vb nedenlerle ağız kokusu olabilir. Mamadan veya yine bir hastalıktan kaynaklı dışkısı kokuyor olabilir. Eğer bu tür şeyler varsa veterinere götürmelisiniz. Evi sık sık havalandırabilirsiniz yine de bir koku oluyorsa.

Warriorsans

Bizde herhangi bir koku olmuyor tuvaleti düzenli temizliyoruz evi havalandırıyoruz zaten tuvalet dışı kokacak bir şey yok

miloshy

çiş kokusu mu siniyor acaba anlayamadım

BiciriginAnnesi

İnanın biz de kedi kokusu denen bir şey yok
Günlük ev süpürülür yer silinir günlük toz alınır

Nasıl bir kokudur bilmem kediler çok kokar derler hâlâ inanamam biz de ara ara mama kokuyor

Gelenler der
-neden kedi kokmuyor eviniz 🙄
Cevap -kediler kokuyor mu?

Yani bizim kızın parfümlü böyle kokusu var şuan ki yavruları da öyle hepsi çiçek gibi kokuyor

Hiç bilmiyorum isterseniz kuru şampuanlar var kedinizin üzerinde deneyin ve ya normal şampuanları var yıkarken bir kaç kere ondan kullanın başka bir şey gelmiyor aklıma

miloshy

yok kedim mis gibi kokuyor ya zaten onunla alakalı degil de kum markasıyla alakalı olabilir cidden

miloshy

kedim kokmuyor zaten kakası vs de kokmaz hiç evde günlük temizlik de var sadece eskiden olandan farklı bi koku oluyor arada kumunu da haftada bir yıkayarak değiştiriyorum burda kedilerin koku bıraktığı vs söyleniyordu ben ondan şüphelendim açıkçası bazen aniden cam kenarlarında garip bir koku hissediyorum

Palyaco

Hpaw clean wipes temizleme kesesi kedilerin guzel kokması ve temizliğinde cok iyi kürk güzelliği

bademthecatt

Evi düzenli havalandırmak gerekiyor birde kum markanızı değiştirebilirsiniz belki ondan kaynaklı koku oluyor olabilir

fcylan

Günlük rutin kumunu temizliyorum, bentonit kullanırken 15 günde kumunu boşaltıp çamaşır suyu ile yıkıyordum, şimdi pelette 30 günde bir tamamen kumu boşaltıp çamaşır suyunda bekletip iyice durulayıp havalandırıyorum. Bir de mümkün olduğunca odaları havalandırıyorum.

bademthecatt

Farklı bir kum alıp deneyin bazı kumlar gerçekten çok kötü koku yapabiliyor

yumak_bey

Havalar ısınıyor evi günde 4-5 kez 20-30 dk olarak havalandırabilirsiniz. Biz sürekli açıyoruz temiz hava iyi gelir yani. Sizin burnunuz çok hassas da olabilir. Bize misafir geldi diğer kimse mama kokusunu almadı bir kişi aldı sadece ve şu zamana kadar ne kedi ne de kum kokuyor diyen de olmamıştı.
Havasızlıktan, mamadan, kumdan, yetersiz kum temizliği, kum kabının arada bir boşaltılıp yıkanmaması gibi sebeplerden dolayı olabilir. Ev yemeği veriyorsanız da koku yapar kedinin kendisi kokar hatta direkt yeni sahiplendiyseniz de çok normal 2-3 aya geçer kokusu mama yemeye devam ettikçe. Yeni değilse de yedikleri de dediğim gibi yapabilir

miloshy

maması falan acana aslında onlarda sıkıntı yok da sizin şu erkek kedide koku bırakma olayını yaşamış mıydınız? kısırlaştıralı 3 hafta oldu

miloshy

maması falan acana aslında onlarda sıkıntı yok da sizin şu erkek kedide koku bırakma olayını yaşamış mıydınız? kısırlaştıralı 3 hafta oldu