Kedim Malt Yiyor Ama Kakasında Tüy Yok?

yumak_bey

Kedim 1 yaşında erkek Scottish Fold bir kedi bebekliğinden beri malt kullanıyoruz ve hiç tüy yumağı kusmadı fakat dışkısında tüy falan göremiyorum idrarında görmem imkânsız gibi bir şey zaten. Siz görebiliyor musunuz tüy falan oluyor mu? Bir keresinde kabı pis kalmış sanırım az kum olunca bir de halıya yapmış ondan dolayı, onda mesela tüyler vardı ama kuma yaptığından mıdır bilmem, tüyler kayıp mı oluyor kumun içinde acaba?

8 CEVAP

Palyaco

Scotish lerin kürkü sıktır ben herhafta hpaw clean wipes kesesi ile temizliyorum hem kurkune cok iyi geliyor tüy dökümünü engelliyor birde omega 3 en az 1 oranlı mama kullanın kürk güzelliği ici

Jeffroshum

Öyle direk yaptığı gibi görmeniz zor eldiven yardımıyla biraz mıncıklamanız lazım 😅kdösöösösösm

Palyaco

Malt veriyorsanız bir sıkıntı olmaz saten yoğun kil çıkarmıyorlar ben hergun veriyorum yılda 1 kere kusarak gene çıkarıyor

yumak_bey

Bizimki bir de scottish olacak sözde babası mı annesi mi british bilmiyorum yok böyle bir tüy o kadar sık ki ne yaptıysam dökmesini engelleyemedim artık hergün üstünden öylesine tarıyorum bıktırmadan beyefendiyi. Biraz da uzun ırkına göre tüyleri.

cat_expert

Tüyler her zaman kakasının üstünde görünmeyebilir dışkının içinde kaka ile bütünleşmiş şekilde de olabilir, bunu anlamak için kakasını elinizle bastırıp parçalamanız falan gerek. Zaten tüyü atamasaydı mutlaka bunu belli ederdi sürekli öğürme kusma hareketi yapar, öyle bir durum yoksa sorunsuz şekilde atıyordur tüyleri kakasıyla.

bademthecatt

Kuma yaptığında üstünü örtmeden yakalayıp eldivenle kontrol etmeniz lazım mutlaka tüy vardır

Gizem8822

Düzenli malt kullanıyorsanız dışkısıyla çıkarıyordur merak etmeyin.

Fistikliokum

@palyaco temizleme kesesi tam olarak ne amaç icin kullanılıyor, tuylerini temizlemek icin mi, ben tariyorum haftada 2kere falan ,ama cok tuy dokuyor bu ara yine de , bildigim kadariyla sizin de scootish foldunuz vardi, tüy dokuyor mu mevsimsel olarak