Yavru Kedi Kilosu

byzkpln

Merhaba yavru kedim mutfak tartısı ile ölçtüğümde 1,750 gr çıktı şuan 4 aylık. 2-3 hafta önce veterinerdede 1.100 gr çıkmıştı. Mamasında kilosuna göre verilen mama gramına göre 4 aylık yavrunun en fazla 1250 olması gerekiyor diye görünüyor. Ben bu zamana kadar hiç ölçü ile mama vermedim. Homini gırtlak yedi 😂 Şimdi kilolu mu kedim. Cinsiyeti erkek ve sahiplendiğim kişi norveç orman kedisi demişti. Ölçü ile kaç gram ve kaç öğün vermeliyim yardımcı olursanız sevinirim

2 CEVAP

cat_expert

Yavru kendi için ölçülü besleme yapılmaz bırakın istediği gibi yesin, bu ayları gelişme evresi olduğundan sıkıntı yaratmaz. Mutfak tartınız hatalı ölçüyor olabilir. Kilodan çok kedinizin vücut hatları kilo konusunda daha iyi fikir verebilir. Kedinizie üstten baktığınızda yanlardan aşırı bir genişleme yoksa kilosu idealdir, zaten yavruluk döneminde çok aşırı bir zayıflığı yoksa fazla kiloların çok önemi yoktur hareketli olacağından o kiloları yakacaktır, kilo konusu yetişkinliğinde ve özellikle kısırlaştırıldıktan sonra kontrol altında tutulmalıdır.

Kilo cetveli için bir görsel buldum bakabilirsiniz;
https://kedirehberi.com/wp-content/uploads/2020/01/kedi-kilo-cetveli-1-1.jpg

byzkpln

Teşekkür ederim ☺️ 🙏🏻