Kedinin Örümcek Yemesi

teddybal

Selam, arkadaşlar görseldeki ve linkteki örümcekler ile (ince uzun bacaklı, gövdesi pirinç kadar küçük) fazla haşır neşir olabiliyor kedilerim, kedilerin örümceği patisiyle dürtüp öldürdüklerini gördüm ama şükür yerlerken hiç görmedim, yerlerse sorun olur mu ki, ben zehirsiz diye biliyorum bunları insanlar için, bize zehirsiz olduğu için kedilere de farklı bir etkisi olmasa gerek diye umuyorum ama biz yemiyoruz tabi jdjdjd o yüzden sormak istedim daha önce denk gelen olduysa diye..

https://evrimagaci.org/kiler-orumcegi-holocnemus-pluchei-7268

4 CEVAP

D-O

https://www.litter-robot.com/blog/do-cats-eat-bugs/

Su sitede kedinin orumcek yemesinin buyuk ihtimalle sorun olmayacagi yazilmis, kedinin midesindeki asitin orumcegin zehrini notralize edecegi yaziyor.

Eger zehirli bir orumcek isirirsa o zaman tehlikeli olabilecegi yazilmis, ama zehirli örümceğin evde olmasi da dusuk ihtimal bence :D

Tabi yine de yemesinler ama evdeki bu tarz orumcekleri yerlerse de ciddi sorun yaratmayacaktir diye anliyorum.

Oqrenerde06

Hamam böceği yiyorlar bizimkiler de parazit aşıları oldukça sorun olmaz:)

teddybal

@D-O cok teşekkür ederimm, hemen bakıyorum linke♡