Pitbull Yasası!

Raubeyaz
Raubeyaz

6003 Puan

Açıkçası kısırlaştırılma çip takma her hayvan için önemli bu yüzden buna bir şey demiyorum. Fakat Pitbull ırklarının tasmasız gezmesi koşmasına özgürlüğüne engel. Köpekler için özel alanlar yapılsa, ya da belirli yerlerde tasmasız gezmek serbest olsa çok güzel olur. Gelelim en saçma yasaya, ağızlık. Ağızlığa alışkın olmayan hayvanlar birden gelen yasayla her yerde ağızlıkla gezmek zorunda kaldı. (Saldıracak olan köpeği ağızlık bile durduramaz sağlam değil) havalar da sıcakladı bence ağızlık kuralı kaldırılmalı, dışarıdan ağızlıkla daha saldırgan gözüküyorlar.
Kötü köpek yoktur kötü sahip vardır.
Pitbull severler imza toplamalı.

3 CEVAP

simbakedi
simbakedi

134159

açıkçası o hayvanlara yazık ama o insanlarda hala böyle köpekler oldukça onlar gerçekten tehlikeli oluyor. asla böyle bir muameleyi hak etmiyor köpekler ama o it kopuk, kendi ezikliğini köpekten çıkaran insanlar oldukça bu da bir önlem oluyor. o insanlardan toplatılmadıkça da bir şey diyemiyorum maalesef. bizim mahallede bir sürü kediye saldırdılar, suçlusu köpek değil sahibi. yarın öbür gün insanlara da saldırırlar. ama dediğim gibi buradaki suç pitbullda ya da cane corsoda vs değil bu iğrenç insanlarda. golden retriever verseniz ellerine saldırganlaşır.

diablerose
diablerose

119722

tamam da sahibin iyi mi kotu mu oldugu ne belli? cocugu parcalanan var pitbul saldirdigi icin

Raubeyaz
Raubeyaz

6003

Sadece Pitbull değil normal sokak köpeklerini görüyoruz haberler de kaç çocuk canından oldu kaç insan zor kurtuldu. Erkek arkadaşım köpeğini gezdirirken ağızlıkla çok mutsuz gözüküyordu ne olursa olsun yaşa düzenlenmeli

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 142 Görüntüleme
  • 3 Cevap
  • 3 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 53838 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR