Kedim İshal Oluyor

Nutellaaa

Yavru scothis sahiplendim kedim bize geldiginde proplan yavru kedi mamasi kullanmaya basladim ishal oldu veterinere götürdüm ic parazit iğnesi yapti iki doz probiyotik verdi kullandik 3 gun sonra kakasi normale dondu iki gün normal yaptiktan sonra yine ishal olmaya basladi

3 CEVAP

Fistikliokum

kediniz henüz yavru oldugu için vet.inize danışın bence, biraz büyük olsa reflor kullanabilirdiniz gunde yarim, ama yavru oldugu icin agir falan gelir belki,

Gizem8822

Size gelmeden öncede aynı mamayı mı kullanıyordu? Mama değişikliği ishal yapmış olabilir.

byzkpln

Bizde aynı problemi yaşıyoruz hala. İç parazitten şüphelendiler 2 kez hap 1 kez iğne yapıldı fakat yavrum hiç parazit dökmedi. Aşırı ishal ise veteriner hekim antibiyotik tedavisi serum tedavisi için kliniğe yatırıyor yavrumun kardeşi daha küçüktü ve bu tedaviyi kaldıramadığından onu kaybettik. Öteki hala yaşıyor bana geleli 2 ay oldu fakat hiç katı bir şekilde dışkılarının görmedim hala şekilli ama gevşek bir dışkısı var. Tekrar veterinere götüreceğim. Size tavsiyem sürekli iç parazit hapı vermelerine müsade etmeyin. Haptan sonra parazit çıkıyor mu dışkısında bunu takip edin. Eğer ki çıkmıyorsa veteriner değiştirip daha bilgili bir yere gidip dışkı kültürü ve kan tahlili almalarını istemeniz. Çünkü viral enfeksiyonlarda bunu önce araştırmak yerine iç parazit diyip defalarca hap yutturuluyor. Bazı veterinerlere göre tedavi ne kadar uzarsa o kadar para demek sorunu çözmek yerine uzatıp daha çok gelmeye teşvik etmek. Ben bilinçsizdim bu konuda siz lütfen yanlış yapmayın parazitte olsa enfeksiyonda olsa hepsi testlerde çıkıyor. 1 kere yaptırın ve sorunun kaynağını bulun. Çok geçmiş olsun