Mantar Başlangıcı

Ebrar00

Ensesini bir anda kaşımaya başladı hararetli bir şekilde, incelediğimde kızardığını gördüm ardından bir sonraki gün kaşımaktan kanattı ve şimdi yara yaptı hala kaşımaya devam ediyor mantardan şüpheleniyorum doğal bir tarif ya da ilaç biliyor musunuz zararsız bir şekilde geçirmek istiyorum. Çok hassas ilaç kullanınca uzunca bir süre duruluyor, hangi ilaç olursa olsun. Doğal yöntemler arıyorum yardımcı olun lütfen...

2 CEVAP

Sezgek

mantara sirke öneriyorlar ama açık yara olduğunu söylüyorsunuz dolayısıyla sirke önermem canı çok yanacaktır yani mantara aslında en iyi gelen şey batikon günde 3 kere orayı batikon ile temizlemeniz lazım ama batikon bile sürmek istemiyorsanız cristalin ile temizlemeniz lazım bir de burda top kekiği kaynatıp süzüp suyu ile silenler görmüştüm ama ben açık yara varas bitkisel bir şey sürülmemesi taraftarıyım ayrıca kediniz mantar da olmayabilir alerji durumlarında da tarif ettiğiniz durum gözleniyor bence kesin tanı için veterinere gitmenizi öneririm alerji ise kaynağı bulmadığınız sürece kaşınma devam edecektir.

Anonymus683514

Ne olduğundan emin değilseniz bir şey uygulamayın bence. Alerji de olabilir anlattığınız şey. Tırnakları fazla uzunsa ondan da kendisine zarar vermiş olabilir. Fotoğraf yüklerseniz mantar konusunda tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar. Ve tabii ki klasik fakat imkan varsa kliniğe gitmek iyi çözüm