Kedim Kabından Su İçmiyor

kubra_krcbn

kedim kabından su içmiyor bardak görürse bardaktan içiyor ya da banyo deliğindeki suyu delirmek üzereyim su kabını değiştireceğim ama başka bir sebebi veya yöntemi var mıdır acaba ? bunu neden yapıyor olabilir

7 CEVAP

Superisi814

Selam,
Bir kaç sebebi olabilir .
Beklemiş su sevmiyor olabilir.Su kabının materyalini sevmiyor olabilir .Benim kapı önü sipalari kaptan değil de balkonun giderinden içerler .Daha serin şu aradiklarinda .
Bir de evin bir kaç noktasında şu bulundurmakta her zaman yarar vardır

kubra_krcbn

suyu bekletmiyorum her gün yeniliyorum ama evet su kabını beğenmiyor mu diye düşünüyorum bende teşekkür ederim :)

bademthecatt

Günde 2-3 kere yenilemeyi deneyin birde durumunuz varsa su şelalesi bakabilirsiniz

D-O

Evin farkli yerlerine farkli materyallerde (celik cam seramik vs) kap ile deneyebilirsiniz, tercih ettigi yer ve kabi o sekilde bulabilirsiniz. Ben oyle yaparak bulabildim.

Mamanin ve kumun yanindaki suyu icmeyi cogu kedi sevmiyor. Mamadan falan uzak yere koymak lazim.

beyzathemoc1

Ben su kabı almıyorum evde her yere çeşitli şeylerle su koyuyorum hangisi daha çok içilmişse ona ağırlık veriyorum su kabının konumu çok önemli masa üstünde olması kat kat daha iyi tozlanmıyor sık sık değişin benimkiler camdan kaplardan içmeyi daha çok seviyor yazın da balkonda çok durdukları için balkondaki masaya su koyuyorum 3 kere falan yeniliyorum çok ısınıp toz oluyor orda

beyzathemoc1

Bir de musluk suyu hazır su tadını bile ayırt ediyorlar benimkiler hazır su içmeyi sevmiyor musluk suyu delisi foepfjror ona da dikkat edin

Nadenge

Bardaktan içmeyi seviyorsa mamasından uzak bir yere ona da bir bardak su koyun. Kedilerin su içmesi çok önemli ve gerekli. İnsanlar kedileri daha fazla su tüketsin diye dört beş yere farklı malzemeden su kabı koyuyor. Biz de mesela çalışma masamızın üstüne, oturma odasındaki sehbanın üstüne birer bardak su koyduk. Yine oturma odasının bir köşesine plastik bir kaba, bizim yatak odamıza da çelik büyük bir kaba su koyduk. Su içmeyi sürekli hatırlasınlar diye.