La Vital Kedi Maması Kullanan Var Mı?

ElifMina1

Felicia’ya kıyasla LaVital maması orta segmentte nasıl bir mama acaba?

3 CEVAP

dilanbulent

Felicia'nın içeriği Bonacibo, Molly ve Prochoice ile neredeyse aynı. Hatta Felicia ve Bonacibo'nun yavru kedi mamasının içeriği TAMAMEN AYNI. Eğer üşenmiyorsanız internetten direkt kıyaslayabilirsiniz.

Ama Felicia akıllılık yapıp 2 katı pahalıya satıyor. Yani sizin yerinizde olsam Felicia veya Lavital yerine giderim Bonacibo, Prochoice veya Molly alırım.

Palyaco

Felicia da gluten yok lavital de var ben gluteni tavsiye etmiyorum

Poncimin

@dilanbulent

Evet içerikleri neredeyse birebir aynı hatta analiz değerleri bile aynı. Tek tek girip içeriklerine bakmaya üşenenler için şu konuda örnek olsun diye Bonacibo, Felicia, Molly markalarının kısırlaştırılmış tavuklu mamalarını karşılaştırmıştım. İsteyenler bakabilir:

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/125236-felicia-ve-bonacibo

Sadece şunu diyim Felicia'nın normal yavru maması dışında bir de Kitten and Mother diye ayrı bir kuzulu yavru kedi maması var. Bu mamasının analiz değerinde Protein %40, Yağ %20. Yavru maması alınacaksa düşük-orta bütçede belki bu mamasına bakılabilir çünkü analiz değerleri diğer saydığımız markalardan önde ve yavru kedinin gelişimi için güzel değerler. Onun dışındaki diğer tüm mamalarının içeriği ve analizi Bonacibo ve Molly ile neredeyse birebir aynı. Hangisi fiyat olarak uygunsa ona bakılabilir.

LaVital ise içerik olarak o kadar güzel değil ama içerisindeki vitamin ve mineraller yani ilaveler kısmı iyi. Vitamin çeşitliliği fiyatına göre güzel ayarlanmış. Bütçe düşükse belki bir ihtimal denenebilir. Daha önce kullanmadığım için kedilere etkisi nasıl olur hiç bilmiyorum, mamayı kullananlar mama hakkındaki yorumlarını yazar.