Çok Acil!!!

Kedimin bugün iç dış paraziti vardı yaptırdıktan 2 saat sonra yüzü ve gözleri aşırı şişti şaşı bakıyo veteriner kapandığı için götüremiyorum yan etkisi mi böyle bir şey yaşayan varsa lütfen yazsın neden böyle olmuş olabilir

9 CEVAP

bozkir

Ilaca alerjik reaksiyon gelismis olabilir. Kedinizi yakin takip edin, yuz goz sislikleri duzelmez ve daha da artarsa ve nefes darligi cekmeye baslarsa olay kotuye gidiyor demektir mutlaka vet e goturmeniz gerekir o zaman. Bu alerjik reaksiyonlarda korkulan sey nefes borusuna yakin dokularin da siserek hava akimini kapatmasidir, dedigim gibi nefes darligi cektigi an mutlaka goturmeniz lazim, simdi goturup goturmeme kararini size birakiyorum, ilerleyedebilir gerileyedebilir

Çok teşekkür ederim buraya yazmadan önce bir veterinerle görüştüm ama hiç yardımcı olmadı kendi veterinerime çok güveniyorum kırpıktan önceki kedimide sürekli oraya götürüyordum yarın ilk işim oraya gitmek dediğim gibi 7/24 açık veterinere daha önce gittiğim içinde bilgi sahiniyim tavsiyeleriniz için gerçekten çok çok teşekkür ederim

Poyraz98

İlk defa mı yaptırıyorsunuz

Hayır bu ikinci daha önce hiç bir sorun olmamıştı hatta veteriner yemek yemeyebilir ateşi çıkabilir demişti ama hiçbir şey olmamıştı

bozkir

Istanbulda 7 24 acik klinikler mutlaka vardir arayarak danisabilirsiniz

Gözleri düzeldi hareketlerinde hiç bir sorun yok zaten hareketli oyun oynuyor koşuyor vitamininden daha fazla verdim sabah düzelmiş olsa bile mutlaka götüreceğim kontrol amaçlı lütfen yinede bu konuda tecrübesi ve fikri olan paylaşsın

bozkir

Nefes darligi cekerse hizlica ulastirabileceginiz bi klinik var mi vs bunun hesabini yapin acik yerleri belirleyin ve dedigim gibi arayip danisin

bozkir

O zaman geriliyor demek ki gecmis olsun

bozkir

Yüz göz şişmeleri size arı alerjisi olan insanlari hatirlatsin, onlari ari sokunca heryerleri şişer ve dedigim nedenlerle nefes alamamasindan korkulur, tabi bu alerjinin en şiddetli halidir, şuan kedinizin şişliklerinin azalmasi iyi birşey tekrar geçmis olsun takip edin yinede