Bu Yaraya Evde Müdahale Edilir Mi?

Cevapsiz

Sokak kedisi sebebini bilmiyorum.

5 CEVAP

Sinemsf

İlk önce batikonla temizleyin.
Daha sonra madecasol + furacin sürün.

beyzathemoc1

Crystalin ya da dr animal varsa ondan sıkın yara temizlenir ve çabuk iyileşir bir de eczaneye vs sorup rif ampul kullanabilirsiniz bizim burada belediyede kısırlaşan kedilerin yarasına o sürülüyor ama buna sürülür mü tam emin değilim yanlış olmasın

Pamuk_42

Öncelikle temizleyin yarayı daha sonra kantoron yağı varsa o çok iyi geliyor

Sezgek

dişimi sanki erkek kedi ısırmış gibi duruyor çiftleşme esnasında ya da kavga sırasında da olmuş gibi sokak kedisi olduğu için bu tür yaraların çok daha dikkatli tedavi edilmesi gerekiyor bence siz evde cristalin ya da batikon sürebilirsiniz ama ben vete götürüp baktırmanızı ve antibiyotik yaptırmanızı öneririm olası enfeksiyon ve hastalık durumlarını minumuma indirmek amacıyla geçmiş olsun

Warriorsans

Elinizde hangisi varsa dr animal crystalin yada baticon sıkın 5 10 dk bekleyip madeccasol, hametan tarzı yara yanık kremlerinden sürün. Ama kedinin yalamaması gerekiyor. Hem kremler yalanırsa zararlı hemde yaladığında yara daha kötüye gidecektir. Şansın da ilk eve geldiğinde sırt kısmında açık kocaman bir yara vardı ve sabırla her gün 2 kez bu işlemleri uygulayarak ve elizabet kedi boyunluklarından takarak iyileştirmeyi başardım. Artık o bölgesinde tüy çıkmıyor 🥲