Kedim İshal

Pamuk_42

Kedimin mamasini değiştirdim.aslinda markası aynı fakat petshopcu yavru kedi maması vermiş bende sonradan fark ettim ve kedimin yetişkin olduğunu belirttim yetişkin kedi maması aldım.ama ishal oldu internetten araştırdım haşlanmış patates fln verdim fakat düzelmedi öneriniz var mi

5 CEVAP

bademthecatt

Açık mama almamanızı tavsiye ederim bayat olabiliyorlar veya güvenilir bir yer değilse aynı taneli olan mamaları farklı marka olarak satabiliyorlar. Mama geçişi yaparken 10 güne yaymalı eski mamasından yeni mamasından karıştırarak geçiş yapmalısınız. Klinikten probiyotik alıp verebilirsiniz fortiflora alabilirsiniz ev yapımı yoğurt verirsenizde bağırsağını düzenlemede yardımcı olur

Fistikliokum

ishal 3 gündür falan devam ediyorsa vetinize goturun antibiyotik tedavisi gerekebilir, kac gundur ishal ve su gibi mi muhallebi kivaminda mi bunlar onemli, tutamayacak kadar kötüyse beklemeyin götürün, ama halinde hareketlerinde bir halsizlik yoksa ve kakasini tutabiliyor ve sadece biraz yumuşaksa haşlanmış tavuk gogsu verin, tuzsuz yagsiz. haslanmis patates de işe yariyor, yerse tabi. ben reflor kullaniyorum günde yarim veriyorum ama vet.ime danışarak.ishal kedileri cok etkiliyor, ilerlemesin.

Palyaco

Açık mama almayın yetişkin kediye yavru mama agar gelir veterinerinizden 30ml viyo immune alın sulu yasmama ile karıştırın verin kedinize ilk günden ishali kesecek

Benim kedim de yavruyken uzun bir süre ishal sorunu yaşadık ve veterinerim insanlar için kullanılan ishal tozlarından birazını kuru mamasının üzerine serpmemi söylemişti işe yaradı tavsiye ederim

Cennet29

Mama aldıgınız yerleri iyi seçin ve açık mama almayın 💐 ishal için tavuk gögsü ve patatesi yağsız tussuz olacak şekilde haşlayıp püre haline getirip yedirebilirsiniz