Malt Vs Tüy Yumağı

4 aylık olduğundan beri hergün düzenli bir fındık tanesi kadar malt veriyorum ama kakasında asla tüy görmedim. Özellikle hergün bakıyorum. Burada yazıyorlar kakada tüy gördük malt verdik falan ben şaşırıyorum çünkü öyle birşey henüz gerçekleşmedi bizde. Malt bir ile yaramıyor mu acaba? Hergün muhakkak sabah akşam tarıyorum ve yumak yumak tüy çıkıyor. İlla ki bir kısmını da yutmuştur ama dışkıda hiç görmedim ya da kusmadı.

3 CEVAP

bademthecatt

Kusmadıysa dışkıyla çıkartıyordur o topaklar birikseydi kusmaya çalışırdı öğürme hareketi yapardı mutlaka rahatsız olurdu

Warriorsans

Dışkısıyla çıksa bile görmek zor olabiliyor. Kusma yoluyla atmadıysa ve kabızlık gibi bağırsakta tüy yumağı biriktiğini gösteren sorunlarınız yoksa dışkıyla atıyordur demektir.

Handerane

Malt 5 aylıktan sonra öneriyordu veterinerler ama bir danışın isterseniz