Köpeğin Korkusu Ve Süreci Atlatma

Ceyhun89

Merhabalar.12.12.2022 doğumlu kızımız Arya ile beraberliğimiz başladı.Bahçemizde yeterli alanı eşim ve çocuklarımla gerekli ilgi,sevfi ve bakımı sağlıyoruz.Henüz 4 gündür beraberiz.Güvenli alanda daha iyi anlaşıyoruz.Birbirimize olan sevgiyi şimdiden hissediyorum.Fakat daha önce aldığım yerde büyük köpekler ya da farklı yaklaşımdam dolayı olsa gerek çok aşırı ürküyor.Sokağa çıkınca yürümüyor.Bahöede ki güvenli alanından çıkmak istemiyor.Öyle ki veterinere kucaklayıp götürmek durumunda kalıyorum.Ödül maması ve çok sevdiği mamadan bile ödül versem korkusundan yemek istemiyor sokakta açken dahi.Bu durum ilgi alaka ile aşılabilir mi? Bu nedenle eğitimlerine başlamak için alışmasını bekliyorum.Dışarıda ürkekte durması bizi üzüyor.Çocuklarımla sosyalizasyonu,bu ürkeklikten kurtulması için tavsiyelerinize ihtiyacım var.Kucağa alınca diş göstersede saldırganlığı yok korkusundan olduğunu anlıyorum ve asla kızmıyorum.Sizce bu durumu atlatabilir miyiz?

3 CEVAP

beyzathemoc1

Tabiki de geçici bir durum böyle durumlarda en önemli şey sabır ve bol bol sevgi asla zorlamayın yanında yüksek sesle konuşmayın elinizi uzatın koklasın o izin verirse dokunun eğer ciddi bir tramva varsa bi uzman desteği gerekebilir ama daha yeni sahiplenmişsiniz düzelir bir aya

Ceyhun89

Evet artık daha iyi.Çok keyifli sürekli sevilmek istiyor.Tek problemimiz bahçeden dışarıya hbirşekilde çıkaramıyoruz.Apartmana geliyor geri kaçıyor 😀

Venusselin

aynılarını yaşadık :( benim de aynı şekilde travmalı çocuğum var cane. yürümüyordu yolun ortasına yatıodu kucağımda hata da olsa taşıyordum mecbur. kucakta taşıya taşıya etrafa alıştırdım sonra yürümeye başladı.