Kedim Mutsuz Mu, Hasta Mı?

VindaTr

Merhabalar, 2 yaşına yakın kısır bir kedim var. Bu sene şehir dışında işlerim olduğundan 2 kere ayrılık yaşadık. 2 ay şehir dışında kalıp 2 aylığına eve gittim. Bana küsmüş gibiydi ama hemen yine birbirimize hızlıca uyum sağladık. 2 hafta önce tekradan şehir dışına geldim. Erkek kardeşim bakıyor evde. Kedim yavruyken oynardı ama büyüdükçe oyunları bıraktı. Zar zor ilgisini çeken oyuncaklar var ve zamanla onlara da ilgisini yitiriyor ve evde tek benle oynardı. Bazen zorla kaldırır kovalamaca bile oynatırdım. Sakin bir kedi, ben ve erkek kardeşim dışında kimseye yaklaşmaz evde. İnsanlardan cidden nefret ediyor ve 2 senedir bizle olmasına rağmen eve yabancı geldiğinde kutusuna girip saatlerce uyur onlar gidene kadar. Bu aralar evde çok sık uyuyormuş. Oyuna ilgisinş kaybetmiş. Mamasını suyunu yiyip içiyormuş. Günde 1 kere falan tuvalete de gidiyormuş ama oyun oynamıyor, yatıyor. Gitmeden önce yıllık karmasını yaptırırken doktoru bademcikleri şişmiş demişti. Yavruyken de sık sık şişiyordu. İlaç kullanmadım hiç. Ilık su içirip sıcak tutuyoruz onu ama geceleri burnundan ses geliyor. Sahiplendiğimde de ses gelirdi. Maalesef her şey çok pahalı olduğundan bademcikleri ve nefesi için test yaptıramadım. Bütçem bu ara çok kısıtlı. Korkuyorum sadece. Kedim mutlu değilmiş gibi hissediyorum. Acaba onla olan ayrılıklarım onu daha da mı mutsuz ediyor? Birkaç oyuncak aldım ama kargolattım eve umarım oynar. Kardeşim yine uyuyor diye fotoğrafını her attığında üzülüyorum.

1 CEVAP

ByTogi

Sağlık açısından bir şey söylemek çok zor belki siz daha önceki bademcik şişmesi durumlarında ve şimdiki durumunu karşılaştırarak daha iyi analiz çıkarabilirsiniz ama şunu emin olarak söyleyebilirim ki hele de sizin kediniz asosyal bir kedi ise sizin onu terk etmeleriniz ağır bir travma yaşatıyor olabilir.