Kedi Kızgınlık Dönemi Hakkında

maine

merhabalar
1 dişi 1 erkek yetişkin maine coon cinsi kedim var erkek 13 aylık dişi ise 2 yaşında, dişi kedim yaklaşık 8-9 gündür kızgınlık döneminde ilk başlarda erkek kediyi yanına yaklaştırmıyordu tıslıyor dediğimiz tepkiyi veriyor son 2iki gündür erkek çılgınlar gibi evin içinde kovalamaya çalışıyor dişiyi sebebi nedir dişi kedim iştahsız şuan stresemi girdi acaba , erkeğin iştahında hiç bir sorun yok

2 CEVAP

D-O

Biri disi biri erkek kedi, ikisi de kısır değil, neden kovaliyor olabilir :D ciftlesmek icin tabi. Bir an once tahlil yaptirip saglik sorunlari yoksa kisirlastirmalisiniz

maine

Haha :) şehir dışı isim olduğu için fisi kedim evde tek kalmasın diye ablama götürdüm erkek kedide orada tabi oradayken dişi kedi kızgınlık dönemine girmiş ama hiç bir yakınlaşma olmamış izlenebildigi kadarıyla elde edilen bilgi bu hala dönüş yapamadığım için ablam.bir veterinere danismis çiftleşir ciftlesmedigi hemen belli olmaz demiş bu durumda kısırlaştırma işlemi yapmamız doğru olmaz denilmiş. Dişi kedi şuanda kiyti köşe biryerde yatiyoruma sürekli olumsuz bir durum söz konusu müdür acaba