Kedim Çiğ Kıyma Yemiş

reinefee17

Annem börek yapmak için buzluktan kıyma çıkarmıştı bizim ki birazını yemiş ilk kez yedi bir şey olur mu herhangi bir şey yapmam gerekir mi şuan dışarı çıkamıyoruz karantinadayız

6 CEVAP

eneskolon

Buzluktan çıkmış kıymaysa çok çok güzel olmuş sevindim yemesine doğru bilinenin aksine çok daha sağlıklı ve iyi böyle çiğ et tüketmeleri en az 3 hafta dondurulmuş eti çıkartıp verebilirsin gönül rahatlığıyla hiçbir şey olmaz

bademthecatt

İç parazit yapma ihtimali var dışkısını kontrol edin iç parazit görürseniz karantina bittikten sonra parazit ilacı yaptırırsınız

PaladinLucie

Çiğ beslenme dediğimiz yöntemin içerisinde zaten etleri dondurmak yatar. Dondurulan ürünlerde kedilere zararlı olabilecek patojenler ölür. Sizin durumunuzda ufak bir öğün çiğ beslenme yaparak kıyak geçmiş kendine.

Mesela Belçikada veterinerime kedimin dişlerini nasıl temizleyebilirim diye sorduğum da buzlukta 30-40 gün beklemiş çiğ tavuk boynu verecebileceğimi söyledi. 2 yıldır hafta da bir tane çiğ tavuk boynu veriyorum dişlerini temizlemesi için. İç parazit vb hiç olmadı. Dişleri de gayet sağlıklı. Türkiye de aynı yöntemin Suzionline tarafından önerildiğini gördüm.

martuyl

Bir sey olmaz bence :) Bizimki bi defasinda cig 250g kiymayi kasla goz arasinda yemisti :) Sanki hic yemek vermiyormusuz gibi :D

reinefee17

22 Nisanda iç dış parazit yaptırmaya gideceğiz ama ben bakarım tuvaletine eğer bir sorun varsa veterinere danışırım

eneskolon

Benim kedim 2 yaşında 1.5 yıldır çiğ et yiyor başta bende sizin gibi düşünmüştüm sizi anlıyorum insan tedirgin oluyor korkuyor ama hiçbir şey olmaz merak etme