Relax Paste'ler İşe Yarıyormu?

Midnightoil

Merhaba,

Küçüklüğünden neri bizim oğlanın tırnaklarını uyurken keserdim, pek itiraz da etmezdi. Ancak 1 yaşını doldurdu ve uyurkende olsa asla tırnak kestirmemeye başladı. Veterinere sadece bu yüzden götürüp streslenditmek istemiyorum. Aklıma bu relax paste olayı geldi, acaba sakinleşirde yapabilirmiyim diye. Deneyimlerinizi beklerim.

4 CEVAP

Ben eve ikinci kedi geleceği ya da yolculuğa çıkacağımız zaman birkaç kere kullandım. Çok düzenli kullandığım söylenemez ama tek ya da 3-4 kullanımda sonuç veren bir şey değil. En azından ben sonuç alamadım.

bademthecatt

Kullananlardan işe yaramadığını duymuştum

D-O

Ben kisirlastirmadan once kizginliktayken, tasinma surecinde ve veteriner yolculuklarinda kullandim. Ne derece etkiliydi bilemiyorum ama kizginlik doneminde geceleri uyumasını kolaylastirmisti en azindan 4 saat falan sakince uyuyordu. Tasinma surecinde de etkili oldu gibi ama feliway sprey de kullanmistim eve sikmistim onun da etkisi olabilir. Kesin etkisini olcmek zor :D
Oyle aman aman buyuk sakinlik saglamiyor ama kizginlik doneminde ust uste birkac gun kullanimda az da olsa etkisi vardi diyebilirim. İsterseniz bir deneyin ama cok buyuk beklentiniz olmasin

Gimlihanim

Tırnak kesiminde bir sonuç alacağınızı sanmıyorum. Biz kızgınlık döneminde birkaç kez vermiştik. Uyumasına yardımcı olmuştu diyebilirim. Bir de yolculuklarda kullanıyoruz. Yine aynı şekilde biraz uyku yapıyor. Ama öyle dalgın uyumuyorlar. Bence tırnak kesiminde yine tepki verir. Tabi kediden kediye de etkisi değişebilir. Benim kedimde etkisi bu şekildeydi.