Mama Bayatlaması

alp4reyn

Kedime yeni mama aldım ve beğenip beğenmiceğine bakmak için ağzını açıp birax verip kapattım agzını, cırtcırtlı kapağı var. şuan kullandigim mamayı kedimin bititmesine 1 ay gibi bir süre var, mama Bayatlar mı yada ne kadar sürede bayatlar

6 CEVAP

Gimlihanim

Ben 3-5 litrelik kavanozlarda saklıyorum. Güneş almayan, serin, nemsiz bir yerde de durursa hiç sorun olmaz.

beyzathemoc1

Kavanoz ya da bidona koyun bence ben o tarz paketlere güvenmiyorum pek hava alabiliyor veya kedi yırtabiliyor

Heratiko

Saklama kabı en güvenlisi o anlamda. Ben mutfakta erzaklar için kullandığım saklama kaplarından kullanıyorum ağzı hava almıyor. İnternette çok yüksek rakamlarda satılıyor evciller için mama saklama kabı ama ben defalarca denedim gelen kaplar sağlam olmadığı için iade edip mutfaktaki kaplarıma yöneldim, mutluyuz:)

Pamuk_42

Cam bir kavanozda agzi sıkı bir şekilde kapatılırsa bı sorun olmaz

MMiamu01

Kendi paketinde ağzı kapalıysa bir sorun olmaz diye düşünüyorum

ayselngx

Hayır bayatlamaz,bende o şekilde kullanıyorum