Kedim Kuru Mama İstemiyo

Yelda16

Merhaba kedim 1 buçuk aylıkken 3 hafta önce sahiplendim ne yaparsam yapayım kuru mama yemiyo aç bırak dedi veteriner bu sefer kan şekeri.düştü titredi yaş mama vermek zorunda kaldım ne yapabilirim 3 marka denedim

7 CEVAP

beyzathemoc1

Daha küçük taneli ve sevilme oranı yüksek mamalara bakın alışana kadar içeriği iyi olmasa da sorun olmaz alışması daha önemli şu an

beyzathemoc1

Yaş mamayla kuru mamayı karıştırın önce Yaş mama fazla sonra her gün azaltın

Gimlihanim

Kuru mama ile yaş mamayı karıştırarak geçiş yapmayı deneyebilirsiniz ilk etapta az bir kuru mama ekleyin. Daha sonra gün gün kuru mama miktarını arttırıp, yaş mama miktarını azaltın. Umarım işe yarar.

teddybal

Acana first feast çok küçük taneli, deneyin yer bence. Yaş mama vermeyin o zaman, kediniz de daha çok küçükmüş zaten, yaş mama yerine kuru mamaya biraz sıcak su koyun, üstüne bir kapak kapatın kokusu uçmasın, 5-10 dk civarı taneler suyu çeker o zaman çatalla hafif ezdirin yaş mama sanar yer, zamanla ezmeden vermeye başlarsiniz, en sonda da su eklemeden direkt mamaya geçersiniz, kuru mamaya böyle böyle alisir, kolay gelsin sever umarım..

Yelda16

İnanın denedim ama yaş olanları ayırıyo kuruyo aç ölse yemiyo çok üzülüyorum

beyzathemoc1

Başka marka kuru mama denediniz mi ve diş etleri nasıl

Yelda16

Veteriner kliniğinde aldım petshoptan 2 çeşit aldım diş etleri sağlıklı bir sorun