Sokak Kedim Hasta Mı Anlamıyorum

hilalysr

Merhaba arkadaşlar benim bahçemizde baktığım dişi bir kedim var. 5 Nisan'da çatı katında bi karton içinde doğum yapmış 3 tane yavrusu oldu. Mamasını suyunu önüne bırakıyorum sürekli ama hiç su içmiyor mama yemeye başladı fakat çok halsiz. Bugün kutuda kahverengi akıntı ya da kan gördüm emin değilim. Haşlanmış et götürdüm küçük parçalardi ama ağzında tutamıyordu küçük parçalara ayırıp elimle verdim. Vücudu sıcak patileri sıcak göbeği sıcak normalde bu kadar sıcak değildi ateşi mi var bilmiyorum ama ateşi olursa kedilerin soğuk zemin tercih ederlermiş benim kedim bıraktığım ceketin üstünde yatıyor veteriner kontrol ücretleri ne bilmiyorum öğrenciyim karşılayamam gibi geliyor çok üzgünüm lütfen yardımcı olun.

16 CEVAP

BiciriginAnnesi

Kızıma 1 ay önce ev de doğum yaptırmış ve nasıl süreç yaşadığımızı anlatayım .

Anne doğum yaparken yavrularının plasentasını yer anneye kan olsun güçsüz düşmesin. hemen yavrularını bırakıp yemek yemeğe gidemiyor zaten yorgun ve ağrısı olduğu için perişan olmuştur su bile kesinlikle içemez dediğim gibi plasenta karnını acıktirmaz

Anne en az kendine gelebilmesi için 3 gün kadar yatar tuvalete bile gidemiyor

Kan ve ya kahverengi akıntı görmüşsünüz kan ve ya akıntının miktarı bura da önemli eğer ki fazla kanaması varsa bu sağlık sorunu olduğunun kanıtıdır.

Eğer ki bir kaç damla şeklinde ise çok normal çünkü yeni doğum yaptı ve özel bölgesi de şiş olur .

Vücudu sıcak heryeri sıcak demişsiniz bu da çok normal endişe edilecek durum yok hormonları yükselmis malın yeni doğum yaptı bu durumda süt birikmesi de oldu bu da ateşe yol açar normal insanlar gibi aynı siz ateşli olmasından korkmayın asıl korkulmasi gerekenler

1 Anne de kusma
2 Anne de şiddetli kanama
3 Anne de titreme
4 Anne doğum yaptı 5 .6 gündür yemek yemiyor .

Lütfen bunları kontrol edin
Anneyi de çok huzursuz etmeyin rahat bırakın normalde anne ve yavruları 1 hafta sabit yerde kalıyorlar
Sonra yer değişikliği yapıyorlar tehlike seziyorlar korunaklı daha güvenilir yer ariyorlar bu onlar için daha tehlikeli o yüzden bir süre yanlız bırakın siz yemeğini suyunu koyun zaten ihtiyacı olduğu zaman yemek de yer su da içer tuvalete de gider .