Evdeki Kedim Ve Sokaktan Sahiplendigim Yavru

Merhabalar çok kararsız olduğum bir konuyu burda deneyimleyen arkadaslara danışmak istedim

Benim 1.5 yaşında erkek bir kedim var kendisi uysal meraklidir dün yavru kediler gördüm bakan kişiler (okul bahcesinde bakılıyor ev ortaminda degil) sahiplendirmek için soruyordu hep ve en son barınağa gideceklerdi sanırım benim de gönlüm razi gelmedi ve birini de ben sahiplendim ve direk hep gittigim guvendigim veterinerin yanında aldım soluğu iç dış parazitleri yapıldı kilosu iyi dendi ki yavru 17-20subat arası doğumlu ve bugün 7 nisan tam 2 aylık olmadilar bile ama kuru mamaya geçmişler neyse konuya dönecek olursam veteriner dedi ki evdeki kedinizde 1 hafta ayrı kalsın bulaşıcı hastalığı falan varsa bu süreçte çıkar gözlem yapın dedi ama bizim kedimiz görmek tanımak için can atıyor resmen siz 2. Kedinizi sokaktan sahiplendiyseniz nasıl bir süreçten geçtiniz iki kediyi ayrı tutmak cidden çok zor oluyor bu pazara kadar gözlem yapsak pazartesi ufak ufak tanıştırsak olur mu bilemedim sanırım bende biraz sabırsızim bu konuda :D yorumlarınızı bekliyorum

3 CEVAP

sultansbutler

sabırsız olmayın riske değmez. ayırmak için tek yapmanız gereken farklı odalara koymak zaten. bence yavruda büyük bir hastalık yoktur ama parazitlerini tamamen bi döksün, ayrıca sağlıklı bir tanışma için yavaş yavaş kapı altından kokularına alışsınlar. tüyü kadar ömrü olsun yeni bebeğin. kolay gelsin size de :)

bademthecatt

Bencede riske atmayın bir süre ayrı kalsınlar diğer kedinizede parazit bulaşma ihtimali olabilir kedilerinize ait olan yastık oyuncak vs birbirlerine verip kokularını tanımalarını sağlayabilirsiniz veya kapı altından ufak ufak tanışmaya başlayabilirler

Tamam dediginiz gibi sabredecegim mecburen teşekkürler fikirleriniz için